Jump to content

krivo uplačena sredstva


seka

Preporučene objave

Molim vas da mi netko odgovori, dali Banka smije bez da me kontaktira skinuti sa mog tekućeg računa novčana sredstva koja su krivo uplaćena.Naime na moj tekući račun koji je bio u dozvoljenom minusu greškom su uplaćena sredstva od 20.000,00 kuna,. na računu su sredstva bila 3 dana nakon čega su skinuta u istom iznosu i tekući račun je opet bio u dozvoljenom minusu.U opisu kod te transakcije pisalo je povrat -fax (moje ime i prezime), kako ja nisam poslao nikakav fax i nisam kontaktiran dali je Banka pravilno postupila.Nakon dva dana dobio sam dopis Banke u kojem bez ijedne riječi isprike me samo obavještavaju o promjeni na mom tekućem računu, potpisano samo od bankinog službenika odnosno bez potpisa neke odgovorne osobe.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joxzip je napisao:

Po pravilu Vam nitko ne smije podić sradstva sa Vašeg bankovnog računa bez Vašeg odobrenja, odnosno potpisa pa makar ona bila i tako greškom uplaćena. Tražite objašnjenje od voditelja dotične poslovnice.

 

Nikakva odobrenja oni od Vas nisu trebali tražiti, po meni korektno su postupili što su vas obavijestili. To što je potpisao samo bankovni službenik to je stvar njihove unutarnje organiziranosti (donošenje odluke tko što može potpisivati).

 

Što bi bilo kada bi Vi ili netko u takvoj sličnoj situaciji odbio dati suglasnost daljnjeg raspolaganja tim sredstvima?

 

Što se tiče fax poruke poslao je je onaj koga je "žuljalo" (tko je uplatio na krivi račun).

 

Vi da ste neovlašteno koristili ta sredstva počinili bi kazneno djelo Utaje iz članka 220 stavak 5 Kaznenog zakona.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seka:

 

Pa nebi se baš složila s Vama , u ugovoru o tekućem računu stoji da samo opunomoćena osoba i vlasnik tekućeg računa mogu podizati sredstva.

 

To što Vi pišete vrijedi za Vaš novac, ali ovdje se ne radi o Vašem novcu.

 

A onaj koga je "žuljalo" može lagati lažnim potpisom.

 

Može on i lagati, ali postoji transakcija iz koje je razvidno od kuda su ta sredstva doznačena i da li je taj tko to traži za to ovlašten.

 

Kako bi se Vi postavili da ste Vi taj novac doznačili na krivi račun i da vam netko ospori povrat istog?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se vec 2 puta dogodila ista stvar. Prvi puta su me kontaktirali, drugi puta nisu. Slazem se, sredstva nisu moja, pa onda nemam pravo na njih, medjutim, imam pitanje. A to je, netko mi duguje novac, uplati mi na racun, posalje mi dokaz o uplati i nakon toga kaze da je pogresno uplatio i da mu vrate novac. Banka moze skinuti sredstva, bez da kontaktira mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

zecof je napisao:

Meni se vec 2 puta dogodila ista stvar. Prvi puta su me kontaktirali, drugi puta nisu. Slazem se, sredstva nisu moja, pa onda nemam pravo na njih, medjutim, imam pitanje. A to je, netko mi duguje novac, uplati mi na racun, posalje mi dokaz o uplati i nakon toga kaze da je pogresno uplatio i da mu vrate novac. Banka moze skinuti sredstva, bez da kontaktira mene?

 

 

 

 

 

...Konkretno moj slucaj! Firma u kojoj sam radio mi duguje toliko koliko su mi nedavno krivo uplatili na racun! Radi se o dugu od prije 5 mjeseci i zbilja sam se prerano obradovao.

 

Sad traze da na ruke!!! vracam taj novac nekom bivsem kolegi. Kako se osigurati u tom slucaju?

Majka toga bivseg kolege, kako sam kaze, radi u toj banci i ne sumnjam da ce on mojim potpisom dobiti svoje novce krivo uplacene meni. Trenutno cekam taj poziv iz banke no svojim odugovlacenjem sam im se svima vec zamjerio i pomalo mi je frka!

 

Kakvim papirom se mogu osigurati i dali da uopce reagiram na sve to?

 

Hvala hvala hvala unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija