Jump to content

kasni plača...


ktorvi

Preporučene objave

pozdrav svima,

 

nadam se da nisam pogriješio podforum i znam da ovakvih problema ima svaki dan.

 

moj slučaj je da sam prekinuo radni odnos sa jednom firmom jer ga nisam htio produljivati radi nepoštivanja ugovora sa strane poslodavca. Znamo i svi kako plača ponekad kasni,isplata je uglavnom od 10-15,naime meni JOŠ nije isplačena plača za drugi mjesc (veljaču) inače dotična firma ima problema sa kašnjenjem (2 -3 dana) ali ovo je sve više i više nepodnošljivo. nakon par telefonskih poziva u firmu rekli su da će provjeriti a i saznao sam da su drugi kolege primili plaču. svi osim mene i kolege koji je nedavno dao otkaz iz istih razloga.

 

trebam savijet što napraviti ako se to još više oduži a mislim da oće jer je bilo puno takvih slučajeva sa drugim mojim kolegama koji su otišli od tamo iz istih razloga. bilo ih je preko 10 u 6 mjeseci :-?

 

naravno imam sve papire i ugovore da sam radio do tog i tog datuma i da mi nije isplačeno za taj mjesec

 

znam da je puno nas takvih koji se borimo sa lošim poslodavcima i bio bi jako zahvalan kad bi netko napisao pametan savijet što učiniti jer da odustanem od novaca za koje sam pošteno radio od jutra do mraka,nema šanse!

 

 

lijep pozdrav i hvala unaprijed! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko razumijem radi se o sporazumnom raskidu ugovora. Sa kojim datumom stupa na snagu?

Predpostavljam da"imam sve papire i ugovore da sam radio do tog i tog datuma i da mi nije isplačeno za taj mjesec"znači da ste u veljači još bili u radnom odnosu.

 

Članak 91.Zakona o radu

1) Prilikom isplate plaće, naknade plaće i otpremnine poslodavac je dužan radniku uručiti obračun iz kojeg je vidljivo kako je utvrđen iznos plaće, naknade plaće i otpremnine.

(2) Poslodavac koji na dan dospjelosti ne isplati plaću, naknadu plaće ili otpremninu ili ih ne isplati u cijelosti, dužan je do kraja mjeseca u kojem je dospjela isplata plaće, naknade plaća ili otpremnine radniku uručiti obračun iznosa koje je bio dužan isplatiti.

(3) Obračuni iz stavka 2. ovoga članka su ovršne isprave.

 

Obratite se poslodavcu sa zahtjevom pod st.2 čl 91. Po zakonu su poslodavci dužni uručiti radniku obračun neisplaćenog djela ili cjele plaće. A ako u konačnici ne isplate, možete se na temelju te ovršne isprave obratiti sudu.I niti slučajno ne odustati od plaće koja je pošteno i teško zarađena.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni poslodavac nije isplatio plaću za prva 3 mjeseca 2007.godine, a danas mi je donio platne liste da ih potpisem jer ga je stisla inspekcija....a novaca na mom računu nema, ljudi stvarno neznaju gdje je granica.Napominjem da sam 01.04.2007.dobila otkaz kao tehnološki visak, a kolege,njih dvojica, radili su bez plaće 9 mjeseci i ni danas im nije isplaćena. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bio je ugovor na određeno vrijeme do 27.02 jer se u toj firmi svaki mjesec potpisuje novi ugovor! strašno! radio sam tamo od prosinca,za prosinac i siječanj sam primio plaču,naravno uz kašnjenje a za veljaču još čekam. zanimalo me kako mogu sa neke pravne strane zatražiti pomoć,vidim po ovome članku koji cu lijepo isprintati i poslati im ako se ništa ne desi. naravno zivkam u ured svaki dan i podsjetim ih da mi nije stigla plača. i naravno zakinut sam za sate i sate prekovremenih.

strašno je to što je takvih poslova sve više i više a ljudi rade ko crvi i još moraju utjerivat pravdu i "žicati" svoj novac!

 

hvala na savijetima i ako još netko nešto zna nek slobodno napiše ;);)

 

lijep pozdrav,hvala! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija