Jump to content

Dva stambena objekta na jednoj parceli?


mike06

Preporučene objave

Imam parcelu na kojoj je već 30 godina izgrađena obiteljska kuća sa pratećim objektima (garaža, šupa, radionica)

 

S vremenom se na drugoj strani parcele otvorila ulica, pa je moja parcela i na toj strani postala gradilište.

Sad ja vas pitam?

Dali je moguće na istoj parceli sagraditi drugu kuću jer je adresa druga.

Hvala vam na brzom odgovoru

 

Da, zaboravih, pošto su sadašnja kuća i eventualno druga koju bih izgradio blizu (cca 80 m) smijem li ja novu kuću prikopčati na svoje komunalije (struja, voda, telefon)

 

Da li je to protivno HEP-u, lokalnom distrubuteru vode i HT-U

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kolika je parcela ali stambeni objekat mora biti udaljen najmanje 5 m od puta-prometnice i 3 m od susjedne parcele, te izgrađenost na parceli ne smije prelaziti 25% tj ako je parcela 400 m2 objekat može biti max 100 m2 tlocrtne površine a u visinu po GUP-u. Ukoliko postoji objekat koji je uplanjen može se bez problema dobiti dozvola za nadogradnju objekta, dok za izgradnju drugog objekta morate zatražiti drugu građevnu odnosno lokacijsku dozvolu. Što se tiće HEP-a ako mislite da vam zakupljena snaga (kW) zadovoljava možete prikopčati i drugi objekat ali uvjek postoji problem naplate i mjerila. Novi priključak vam izađe nekih 1.650 kn po KW zakupljene snage tj za jednu obitljsku kuću monofazni priključak od 7,5 kW izađe 12.375 kn. Novi priključak možete dobiti jedino ukoliko posjedujete urednu lokacijsku dozvolu i HEP suglasnost za priključenje na mrežu.

I to je to.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija