Jump to content

"Vožnja motora bez potrebne kategorije"


Saur

Preporučene objave

Imam 17 godina i imam polozenu A1 kategoriju (do 125ccm i 11KW) , i vozim skuter Piaggio Beverly (200ccm i 15KW). Nemam A kategoriju koja je potrebna za upravljanje tim skuterom. Zanima me kolika je kazna za taj "prekršaj". Čisto da znam dali mi se više isplati bježat ili se zaustavit i platit kaznu.

:-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom one kategorije koja nije upisana u njegovu vozačku dozvolu.

 

Dakle negdje između 1.000 i 50.000 kuna je kazna za ovo što te zanima, no mene zanima kome ti misliš pobjeći s tim Beverlijem ("penzionerskim motocikom"), naime jedino možeš njime pobjeći pješaku i nikome više, a pogotovo ne recimo škodi ili gofu, a da ne govorimo o kratici BMW.

 

Savjet dana:

 

ukoliko vidiš nekakvu palicu na kojoj piše STOP, tada stani, jebo pobijeći nemaš čime, a pri tom bi se mogao i ozlijediti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa čuj:policajci,pogotovo u mom kraju, ne zaustavljaju u vožnji, nego se ljepo parkiraju uz rub ceste,i mašu "lizalicom" ! ! Dok oni "spakiraju" stvari i potrpaju se u svoj golf 3 (90 KS TDI)(imaju i jos jednu prastaru "Astru" karavan,koja nije vrijedna spomena) ja sam vec na drugom kraju grada. Uostalom, dovoljno je da skrenem u prvu ulićicu (kojih je moj grad pun) i oni me nemogu pratit nikako drugačije nego pješke! Ima mali milijun načina na koj im se može pobječ... i več su dobro isprobani ! !

Zato ne vrijeđaj BEVERLY , jer se s njime puno toga može ! Ti si očito jedan od onih likova koj brije na "2 fast 2 furious" , i po cijele dane visi na NFSu i misli da je FILM = STVARNOST ! !

Vjerujem da imas veliku riznicu znanja što se tiče prometnih prekrsaja i zakona ali očito nemaš puno iskustva u praksi i u RL-u (real life-u) !

Istina , imam 17 godina , još sam balavac ali puno sam toga prošo i imam "životnog iskustva" na 2 i 4 kotača!

BTW,hvala na informaciji što se tiče kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato ne vrijeđaj BEVERLY , jer se s njime puno toga može ! Ti si očito jedan od onih likova koj brije na "2 fast 2 furious" , i po cijele dane visi na NFSu i misli da je FILM = STVARNOST ! !

 

Vjerujem da imas veliku riznicu znanja što se tiče prometnih prekrsaja i zakona ali očito nemaš puno iskustva u praksi i u RL-u (real life-u) !

 

Probao sam taj tvoj motorić (ona jača verzija), i nemam primjedbi, laganica, za kulturnu vožnju dušu dalo, i uopće me ne smetaju gore pastirani navodi, al dečec, nemam na rukama i nogama zajedno toliko prstiju koliko sam se nagledao takvih sedamnaestogodišnjaka sa iskustvom, bez tjelesne temperature. A zaista niti uz nabolju volju ne mogu si predočiti kako bi to netko sa 17 godina mogao imati iskustva na 4 kotača?????

 

Stoga i da imaš 40 godina iskustva, trenutak nepažnje dovoljan je da se u vrlo kratkom vremenu preobraziš, zato manje razbacivanja iskustvom a više pažnje.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaš kaj, takovi kao ti na motorima rade sranja, a tome će uskoro doći kraj.. Zaradit ćeš veliku kaznu koju će tvoj tatica koji ti je kupio motor platiti. Ti ćeš i dalje terorizirati poštene vozače na cesti.. Takove kao ti treba zatvorit, oduzet ti motor, za što se ujedno i priprema donošenje zakona..

 

Ukoliko i dalje nastaviš, neupitno te čeka konačno rješenje jednog dana..a ti razmisli koje bi to trebalo biti

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija