Jump to content

tko plaća, a tko ne plaća upisninu u imenik odvjetnika?


heureka!

Preporučene objave

Zna li netko točno plaća li upisninu od 5.000,00 EUR-a osoba koja je najprije radila kao državnoodvjetnički, sudački ili javnobilježnički vježbenik, a onda neposredno nakon toga (ostatak do 3 godine staža nakon završenog pravnog fakulteta) radila kao odvjetnički vježbenik? Ili upisninu u tom iznosu plaćaju samo osobe koje su radile izvan pravosuđa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

evo podizem ovo pitanje natrag jer sam u dilemi da li placam upisninu od 5000 eura.

naime,3 god sam radila u odvjetnickom uredu kao vjezbenik, a onda nakon toga sam godinu dana nezaposlena, dakle,imam prekid,pa me zanima da li ja placam ili ne.

bila sam sigurna da placam,ali citajuci malo statut HOk i Zakon,ispada da placaju oni koji nisu staz odradili u odvjetnistvu?

 

Molila bih nekoga tko je siguran da mi odgovori,nazvat cu ja i HOk,ali eto,pitam i ovim putem,.

 

Puno hvala! :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Moja kolegica uskoro namjerava otvoriti ured tako da je nedavno bila u Komori gdje ju je žena srdačno obavijestila da čuvenih 5.000 eura plaća svatko tko ima ma i 1 dan prekid staža u odvjetništvu :tuzan: Da li se burza računa kao prekid staža u odvjetništvu - ja bih rekla da da :-D

:-(

 

A sada kojim je aktom regulirano, bojim se da je to manje bitno, onim kako oni kažu, a lova je uvijek dobrodošla :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I mene je zanimalo to pitanje i kojim Aktom je regulirano. Izgleda njihovom slobodnom voljom, jer upisninu ne plaćaju samo oni vježbenici koji odrade staz od 3 g. isključivo u odvjetništvu. Znači, varijanta godinu vježba na sudu, javnobilježništvo i sl. plus ostatak vježbe u odvjetništvu znači da plaćaš pol upisnine ili ti 2500 eura ili odradiš 3 g. u odvjetništvu pa ne platiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majesty je napisao:

Moja kolegica uskoro namjerava otvoriti ured tako da je nedavno bila u Komori gdje ju je žena srdačno obavijestila da čuvenih 5.000 eura plaća svatko tko ima ma i 1 dan prekid staža u odvjetništvu :tuzan: Da li se burza računa kao prekid staža u odvjetništvu - ja bih rekla da da :-D

:-(

 

A sada kojim je aktom regulirano, bojim se da je to manje bitno, onim kako oni kažu, a lova je uvijek dobrodošla :-(

 

 

Upravo sam zvala Komoru, ja imam 6 dana prekida između dvije odvjetničke vježbe.

 

Svatko tko ima više od mjesec dana prekida između dvije odvjetničke vježbe plaća upisninu od 5.000,00 eura.

 

Dakle, ja ne plaćam. Nasreću :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danijela25 je napisao:

Majesty je napisao:

Moja kolegica uskoro namjerava otvoriti ured tako da je nedavno bila u Komori gdje ju je žena srdačno obavijestila da čuvenih 5.000 eura plaća svatko tko ima ma i 1 dan prekid staža u odvjetništvu :tuzan: Da li se burza računa kao prekid staža u odvjetništvu - ja bih rekla da da :-D

:-(

 

A sada kojim je aktom regulirano, bojim se da je to manje bitno, onim kako oni kažu, a lova je uvijek dobrodošla :-(

 

 

Upravo sam zvala Komoru, ja imam 6 dana prekida između dvije odvjetničke vježbe.

 

Svatko tko ima više od mjesec dana prekida između dvije odvjetničke vježbe plaća upisninu od 5.000,00 eura.

 

Dakle, ja ne plaćam. Nasreću :-)

 

:-D Super ako je tako. Možda ima veze s tim kaje ova moja frendica već odvjetnica, samo što je bila odvjetnica u društvu a sada želi otvoriti svoj ured i na to joj je žena rekla da u slučaju i 1 dana prekida, plaća upisninu.

 

Doduše, nema mi logike zakaj bi odvjetnica plaćala a vježbenik ne, logično bi bilo obratno, al da je bar tako kako tvrdiš :namiguje:

 

Nažalost, ja mislim da ekipa u komori ni sama nije suglasna o mnogim stvarima, već u više navrata sam čula da daju različite informacije o istim problemima, a što je tu je :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burn je napisao:

Pozdrav,

 

moje iskustvo je bilo takvo da sam poslije odvjetničke vježbe htjela podnijeti zahtjev za upis u Imenik ali da si ostavim barem par dana za odmor. No, rečeno mi je da ne smije biti niti jedan dan prekida između dana brisanja iz imenika vježbenika i upisa u imenik odvjetnika.

 

Tako je, u imenik odvjetnika se treba upisivati direktno iz vježbeništva. Ne smije biti niti dan pauze.

 

Međutim, za vrijeme trajanja trogodišnjeg vježbeništva se tolerira max. 30 dana pauze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majesty je napisao:

Danijela25 je napisao:

Majesty je napisao:

Moja kolegica uskoro namjerava otvoriti ured tako da je nedavno bila u Komori gdje ju je žena srdačno obavijestila da čuvenih 5.000 eura plaća svatko tko ima ma i 1 dan prekid staža u odvjetništvu :tuzan: Da li se burza računa kao prekid staža u odvjetništvu - ja bih rekla da da :-D

:-(

 

A sada kojim je aktom regulirano, bojim se da je to manje bitno, onim kako oni kažu, a lova je uvijek dobrodošla :-(

 

 

Upravo sam zvala Komoru, ja imam 6 dana prekida između dvije odvjetničke vježbe.

 

Svatko tko ima više od mjesec dana prekida između dvije odvjetničke vježbe plaća upisninu od 5.000,00 eura.

 

Dakle, ja ne plaćam. Nasreću :-)

 

:-D Super ako je tako. Možda ima veze s tim kaje ova moja frendica već odvjetnica, samo što je bila odvjetnica u društvu a sada želi otvoriti svoj ured i na to joj je žena rekla da u slučaju i 1 dana prekida, plaća upisninu.

 

Doduše, nema mi logike zakaj bi odvjetnica plaćala a vježbenik ne, logično bi bilo obratno, al da je bar tako kako tvrdiš :namiguje:

 

Nažalost, ja mislim da ekipa u komori ni sama nije suglasna o mnogim stvarima, već u više navrata sam čula da daju različite informacije o istim problemima, a što je tu je :vrti:

 

To je sigurna i provjerena informacija. Međutim, nažalost, puno vježbenika ne zna da nakon stjecanja uvjeta za upis u imenik odvjetnika ne mogu npr.dati otkaz, raditi nešto drugo i onda se nakon nekog vremena odlučiti raditi kao odvjetnici. Ili pak imati pauzu nakon ispunjenja uvjeta za upis makar jedan dan nakon prestanka vježbe-otkaza. Ako ne žele platiti 5000 eura.

 

Doista ne znam kako je kad odvjetnici prelaze iz jednog društva u samostalan ured, znam samo kako je regulirano vježbenicima.

 

Razgovarala sam sa gđom. Krce iz Komore, tako da ako itko ima ikakovih sumnji, slobodno joj se obratite. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija