Jump to content

zajednički obrt ili djelatnik


aysha

Preporučene objave

 

vlasnica do sada pojedinačnog obrta je trudna, ima komplikacije u trudnoći i morat će na bolovanje.

kako smo prijateljice od ranije, zapravo smo zajedno uložile u prostor ali, s obzirom da je obrt nedavno počeo s radom, radila je samo ona kao vlasnica i jedini djelatnik. s obzirom da ona ne može više raditi, ja preuzimam njen posao.

pitanje je sljedece:što je isplativija varijanta? potpisati ugovor o ortakluku i prebaciti obrt u zajednički obrt ili jednostavno potpisati ugovor o radu i prijaviti me kao djelatnika?

moje se pitanje najviše odnosi na obvezne doprinosi koji bi se morali uplaćivati u oba slučaja-

mora li u skladu s kolektivnim ugovorom obavezno u skladu s stupnjem obrazovanja ( tj. s obziro da sam ja VSS, je li bi mi morale moju plaću i doprinose odrediti prema najnižoj osnovici za VSS i to navesti u ugovoru o radu) ili mi se bez obzira na vrstu posla moze ugovoriti i manja plaća , npr. za SSS? naime, obrt je tek na početku i zarada nije vaš golema pa bi htjeli uštediti što više na mojim doprinosima...

Unaprijed hvala svima na sugestijama i pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija