Jump to content

Punomoc moje sestre za voznju autom njem. tablica


DJINO

Preporučene objave

Srdaćan pozdrav !

 

pokusat cu biti sto kraci sto bas i nije jednostavno s

obzirom na ovu problematiku

 

Sestra mi je predlozila da mi da punomoc da mogu vozit

njen auto u hrvatskoj .odmah da kazem da su mi u splitu

na stanici za tehnicki pregled rekli da mogu ali su

spomenuli prometnu dozvolu ,kao na njemackom je...?

inace sestra je u njemackoj ,ima privatnu firmu vec 15god

i oba drzavljanstva.

receno mi je da njenu punomoc koju ona misli dobit u njemackoj ja trebam potvrdit kod javnog biljeznika i to bi

bilo to.auto je registrirano prije 4 mj a u njemackoj vrijedi 3god. ako je to tocno da li postoji zakonski rok koliko dugo

ga mogu vozit (cuo sam godinu dana -da li poslije moze moja sestra ponovo napisati punomoc?no ja cu se zadovoljiti ako mi tocno odgovorite i na prvi dio pitanja

o mogucnosti voznje ovog ljeta jer bi se to trebalo dogodit

u 7 mj pa mi je to prilicno hitno!inace sestra dolazi svako ljeto pa bi to i njoj odgovaralo jer moze s obitelji avionom

a ovdje bi imala auto,uzgred i da to kazem!neznam jesam li nesto zaboravio ,mogu naknadno napisat a zamolio bih ako netko zna bilo bi mi od velikog znacaja

auto je Galaxi ford 2005g ako je bitno

 

hvala unaprijed

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da si se onom tko ti je rekao da ti sestra da punomoć na bilo kojem jeziku i da onda možeš upravljati vozilom strane reg oznake nešto strašno zamjerio kad te je htio tako zeznuti.

Upravljati vozilom stranih reg oznaka mogu samo strani državljani ili osobe koje imaju radnu ili boravišnu vizu u inozemstvu ( gastarbeiteri, studenti...).

Sve ostalo povreda je Carinskog zakona vezano uz Istambulsku konvenciju i kazna je od 10 000 do 1 000 000 kuna.

A što se tiče punomoći carini je to samo još jedan od dokaza da si stvarno upravljao vozilom strane reg. oznake.

Pa ti vidi, možda te ne uhvate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija