Jump to content

Molim savjet - novogradnja


zeconfire

Preporučene objave

Prvo, unaprijed zahvaljujem svima na pomoći.

Dakle, kupio sam novi stan. Na ugovoru piše stambena zgrada, da bi tek dva mjeseca prije završetka zgrade saznao da će ispod mog balkona biti kafić-restoran i terasa, i to od osobe sa strane. Investitor mi je rekao da mi on to nije bio dužan reći nego da sam ja to trebao pitati, odnosno i dalje mi nije hti otvoreno reći što će tamo biti.

Nakon toga zamijenio sam stan za isti takav na trećem katu ( ista strana, jer nažalost nije bilo ništa drugo slobodno ). Ponudili su mi da odustanem, ali kako sam već isplatio dio kredita, prodao stan u kojem živim, od odustajanja ništa.

I sada, za kraj, u ugovoru piše da je preuzimanje stana 30.04. , ali od toga očito ništa. Klauzule o penalima nema.

Pitanja: da li imam zakonsko pravo tražiti nekakvu naknadu za kašnjenje i da li imam kakvu mogućnost dobiti parnicu ako ih usput tužim da su mi prema ugovoru prodali stan u stambenoj, a ne u poslovno-stambenoj zgradi ( zbog kafića )??

Zec

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija