Jump to content

odgovor očajnoj i svim ostalima koje zanima uvjetni otpust


matka_1

Preporučene objave

što se tiče uvjetnog otpusta znam puno o tome pošto sam na žalost morala to i probati. dakle ako je netko u zatvoru dvije godine ima pravo tražiti uvjetno otpust nakon pola izdržane kazne, tako piše u zakonu, međutim u stvarnosti je drugačije, mora proteći otprilike dvije trećine izdržane kazne. Najjednostavnije objašnjenje, moja kazna je bila jednu godinu ( brr..) , uvjetni otpust je bio baš na dan kad sam bila devet mjeseci u kaznionici, a pošto se ne izlazi baš taj dan već mora proći najmanje desetak dana od uvjeta dakle izašla sam nakon devet i pol mjeseci. No nije uvijek tako neko na godinu dana dobije i više, neko ne ništa, naravno nije svatko osuđen za istu stvar. Nemogu se sva kaznena djela uopće uspoređivati, itd, itd. uvjetni otpust je četiri puta godišnje, na početku godine se u ministarstvu odrede datumi zasjedanja sjednica i već na početku godine se znaju sva četiri datuma, u svakoj kaznionici je različito, tako da se može unaprijed planirati jer sam uvjetni otpust zahtijeva mišljenje centra za soc.skrb i nekih drugih ustaniva itd. pozdrav nedaj bože nikome pogriješiti da mora biti u zatvoru jer nije ugodno kad ti netko uzme slobodu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija