Jump to content

valjanost ugovora


bleeda

Preporučene objave

pozdrav!

 

imam jednu dilemu pa molim malu pomoć.

 

sklopili smo ugovor sa jednim kupcem za isporuku stroja. nakndano smo u sudskom registru provjeravali podatke i u registru piše da d.O.o. s kojim smo sklopili ugovor ima 2 člana uprave koji zastupaju društvo samostalno i pojedinačno, osim kada se sklapaju ugovori vrijednosti veće od 100.000,00 kuna kada zastupaju skupno.

 

ugovor koji smo sklopili je ca 5 puta veći od ovog gore iznosa, a ugovor je potpisao samo jedan od njih dvojice.

da li je taj ugovor uopće pravovaljan obzirom da od strane kupca osoba koja ga je potpisala nema ovlasti samostalno sklapati ugovore te vrijednosti.

 

hvala unaprijed na odgovorima.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je bilo isporuka po tome ugovoru tj ako je ugovor realiziran to samo znači da je cijela uprava morala biti upoznata sa sadržajem ugovora te se može smatrati da ga je prihvatila - to bi se mogle nazvati konkludentne radnje

 

inače mislim da trgovačlki sud izbjegava upisivati ovakva ograničenja jer zapravo nikad ne znamo ako i vrijednost ugovora jest 100.000,00 kn kolika može biti šteta radi neispunjenja, kamate, ugovorne kazne itd

 

tak da ugovorena cijena i nije neka mjera stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovor još nije potpuno realiziran. mi smo taj stroj naručili i platili i uskoro ga trebamo isporučiti. ono što me brine je da li se oni mogu pozvati na to da ugovor nije valjan i ne preuzeti stroj kad za to dođe vrijeme ili nepoštovati plaćanje pa se oni sami pozovu na to da ugovor nije pravovaljan pa da nam samim time i garancije plaćanja ne vrijede.

 

ako do toga dođe, imamo osnove za tužbu jer onda uistinu ispada da su to namjerno napravili, ali nije nam cilj se godinama povlačiti po sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija