Jump to content

Nedolazak na ročište


Vinko12345

Preporučene objave

Pozdrav

 

Imam jedan problem te Vas molim da mi odgovorite:

Bio sam pozvan na ročište ali nisam bio u mogućnosti doći te sam poslao sudu svoju ispriku i nadajući se da će zakazati drugo ročište gdje ću moći iznijeti svoju obranu, ali sutkinja je donijela presudu bez moje obrane, jer je zaključila da kako nisam pristupio glavnoj raspravi da se branim šutnjom, što mi bas ne odgovara jer sam se nadao drugom ročištu di bi iznio svoju obranu i svoje socijalno stanje te se nadao manjoj novčanoj kazni.

Da li postoji koji članak zakona na koji bi se mogao žaliti a vezan je uz to što mi je donijeta presuda bez dane moje obrane???

Kako je sutkinja mogla iz moje poslane isprike zaključiti da se branim šutnjom, ako sam ja samo napisao da sam spriječen??

 

Unaprijed zahvaljujem te se nadam što prijašnjoj pomoći jer mi pravo na žalbu istiće za 2 dana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očito se radi o prekršajnom postupku. Može donijeti odluku i bez tebe prema Zakonu o prekršajima kad tvoja prisutnost nije potrebna, a to često i rade rad ispunjenja svoje norme., a ispriku inače moraš poslati par dana ranije i obrazloži je. Napiši Žalbu Visokom prekršajnom sudu i nadaj se da će otić u zastaru ako je prekršaj počinjen prije 1.1.2008.g.

Vinko12345 je napisao:

Pozdrav

 

Imam jedan problem te Vas molim da mi odgovorite:

Bio sam pozvan na ročište ali nisam bio u mogućnosti doći te sam poslao sudu svoju ispriku i nadajući se da će zakazati drugo ročište gdje ću moći iznijeti svoju obranu, ali sutkinja je donijela presudu bez moje obrane, jer je zaključila da kako nisam pristupio glavnoj raspravi da se branim šutnjom, što mi bas ne odgovara jer sam se nadao drugom ročištu di bi iznio svoju obranu i svoje socijalno stanje te se nadao manjoj novčanoj kazni.

Da li postoji koji članak zakona na koji bi se mogao žaliti a vezan je uz to što mi je donijeta presuda bez dane moje obrane???

Kako je sutkinja mogla iz moje poslane isprike zaključiti da se branim šutnjom, ako sam ja samo napisao da sam spriječen??

 

Unaprijed zahvaljujem te se nadam što prijašnjoj pomoći jer mi pravo na žalbu istiće za 2 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se žalim Visokom prekršajnom sudu zbok toga što je presudila bez moje obrane ili da jednostavno kukam (jadujem) da nemam novaca??

 

Da nikomu do sad nisu iznjeli presudu ako nisi došao na prvo ročište čak su i policiju slali. A sad kad im prijete da ce zatvoriti sud......odmah se sve brzo rešava nažalost loše za mene :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što ste nezaposleni (ili zaposleni, a lažete da ste nezaposleni) ne znači da ne možete koristiti rad za opće dobro na slobodi kao jedan od načina izvršenja neplaćene novčane kazne.......a laganje tomu u prilog je drugi par cipela....

ukoliko se radi o novčanoj kzani do 500,00 kn, ne trebate nikomou predlagati da se ista zamijeni radom, to je vaše zakonsko pravo, na koje ćete se izjasniti nakon pravomoćnost i izvršnosti rješenja, a sve pod pretpostavkom da se radi o kazni od gornjeg iznosa...

 

ovaj zadnji dio u kojem navodite da se citiram "prelazi preko kazne, znači oproste..."....preskačem i pravim se kkao da ga nisam niti vidjela...;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Molim Vas kakva je procedura ako ne dođu svjedoci na ročište a radi se o posjedovanju zemljišni nekretnina. Ovo je treće zakazano ročište a svjedoci ovaj put nisu opravdali svoj razlog za razliku od prethodna dva ročišta. Dali će snositi neke sankcije ili se presuda može donijeti u koristi druge strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija