Jump to content

Prometna prije 3 godine i 1.ročište - pomozite mi savjetima


Kristina_pmf

Preporučene objave

Molim Vas da mi malo pomognete svojim savjetima u ovom mom slučaju.

 

U 3. mj 2003. godine imala sam prometnu u kojoj smo sudjelovali ja i maloljetni pješak. On je izletio pred mene i pokupila sam ga. :-( Imao je slomljenu nadlakticu. Tu nije bio pješački niti sam ja bila pod utjecajem alkohola. Vozila sam 50-ak km/h.

 

Najprije sam dobila poziv od županijskog suda da dam izjavu. To sam obavila početkom ove godine.

Sad mi je došao poziv od općinskog suda kao okrivljenoj (ovo mi nije jasno, kak sam okrivljena već??) na prvo ročište, s tim da je sutkinja za mladež dala prijedlog kazne: 6 mj zatvora, odnosno 2 godine uvjetne kazne.

 

Meni se to čini previše. Ne znam kakva je praksa inače u ovakvim slučajevima. Znam da ne mogu puno pmanje očekivati, s obzirnom da sam punoljetna, a on je dijete (tad je bi 7. ili 8. razred).

Planirala sam se žaliti da mi je kazna prevelika. E sad, nemam love za odvjetnika, studentica sam. Samo sam mislila na tom prvom ročištu objasniti kako to vidim sa svoje strane i nadati se smanjenju kazne. Jel to moguće, s obzirom da je već prijedlog za kaznu dat? (hoću reći, jel moguće da mi smanje kaznu odmah na tom prvom ročištu)?

 

Većina mi je rekla da prihvatim tu kaznu i riješim se toga. Ne znam kaj vi mislite? Hoću li plaćati nastavak suđenja ak odbijem ovu kaznu? Koja je mogućnost da na kraju zaradim strožu kaznu? Kak je s tim uvjetnima i putovanjem izvan države? Smijem li van?

 

Hvala Vam puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o teškoj tjelesnoj povredi. Možeš se žalit ako ti traje još žalbeni rok, ali ako si proglašena krivom 2 godine uvjetno je super. Opomenu, ukor odnosno rad za opće dobro sumnjam da će ti itko dat, mislim ....neće nitko. Pazi naredne dvi godine i bit će sve ok.

Kristina_pmf je napisao:

Molim Vas da mi malo pomognete svojim savjetima u ovom mom slučaju.

 

U 3. mj 2003. godine imala sam prometnu u kojoj smo sudjelovali ja i maloljetni pješak. On je izletio pred mene i pokupila sam ga. :-( Imao je slomljenu nadlakticu. Tu nije bio pješački niti sam ja bila pod utjecajem alkohola. Vozila sam 50-ak km/h.

 

Najprije sam dobila poziv od županijskog suda da dam izjavu. To sam obavila početkom ove godine.

Sad mi je došao poziv od općinskog suda kao okrivljenoj (ovo mi nije jasno, kak sam okrivljena već??) na prvo ročište, s tim da je sutkinja za mladež dala prijedlog kazne: 6 mj zatvora, odnosno 2 godine uvjetne kazne.

 

Meni se to čini previše. Ne znam kakva je praksa inače u ovakvim slučajevima. Znam da ne mogu puno pmanje očekivati, s obzirnom da sam punoljetna, a on je dijete (tad je bi 7. ili 8. razred).

Planirala sam se žaliti da mi je kazna prevelika. E sad, nemam love za odvjetnika, studentica sam. Samo sam mislila na tom prvom ročištu objasniti kako to vidim sa svoje strane i nadati se smanjenju kazne. Jel to moguće, s obzirom da je već prijedlog za kaznu dat? (hoću reći, jel moguće da mi smanje kaznu odmah na tom prvom ročištu)?

 

Većina mi je rekla da prihvatim tu kaznu i riješim se toga. Ne znam kaj vi mislite? Hoću li plaćati nastavak suđenja ak odbijem ovu kaznu? Koja je mogućnost da na kraju zaradim strožu kaznu? Kak je s tim uvjetnima i putovanjem izvan države? Smijem li van?

 

Hvala Vam puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kristina draga, obavezno uzmi odvjetnika. ima tu puno toga na šta se treba obratit pažnja. uvjetna je dobra , ali opet ostaje činjenica da si kažnajvana a to nije zgodno. pogotovo kod zapošljavanja. i nedaj Bože ponovnog sličnog događaja.tako da uzmi odvjetnika, neće te tako puno izaći i odmah na početku neka ti kae s čim se može proći a s čim ne.a što se naknade štete tiče to zaboravi i ne brini. osiguranje sve plaća i ne mogu ti ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija