Jump to content

Raskid ugovora o darovanju i potpisivanje ugovora o doživotnom uzdržavanju.


Bogišić

Preporučene objave

Moja. sada pčokpjna majka darovala mi je svoju imovinu (stan). Kako je postoji zakonska mogućnost, da se nakon njene smrti, dsar mora vratiti i biti u ostavinskoj masi, majka i ja sporazumno smo radskinuli ugovor o darovanju, temeljem kojega je majka ponovo postava knjižni vlasnik stana. Naknadno, majka i ja sporazumili smo se, da sačinimo ugovor o doživotnom uzdržavanju i taj ugovor zakonski solemnizirali. Nakon smrti majke, zatražio sam i dobio uknjidžbu stana. Pitanje je. Mogu li nasljednici oboriti ugovor o doživotnom uzdržabanju i proglasiti ga prividnim, jer sam sa majkom imao već ugovor o darovanju, koji smo zakonski raskinuli. Molim odgovior i hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz ugovora o doživotnom drugi nasljednici nemaju nikava nužna nasljedna prava.

Ali se može pobiti kao i bilo koji drugi ugovor (nedostatak oblika, poslovna nesposobnost, mane volje, prijevara...) što se mora sve dokazati.

Iz ove vaše priče, sve mi se čini u redu.

Ljudi se mogu cijeli život predomišljavati i sklapati ugovore, te ih raskidati, i sklapati nove... to je u redu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Hvala ti Moderatorice. Ja se nadam da će tužba nužnih nasljednika, koji su bili u bijelom svijetu dok sam ja primateljucu uzdržavanja stvarno uzdržavao i o njoj brinuo, bito odbačena. Ipak u to ću vjerovati kada dobijem presudu, jer današnja naše sudstvo, čini me zabrinutim. Nikad nisi siguran tko je kome veza i poznanstvo, bez obzira na pravo i pravdu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija