Jump to content

kazna za parkiranje na mjestu za invalide ispred trgovačkog centra


neostik

Preporučene objave

Parkirala sam na mjestu za invalide ispred trgovačkog centra i dobila kaznu 500 kn. Znam da sam učinila prekršaj ALI ;bilo je to sat vremena prije zatvaranja,puno invalidskih mjesta je bilo prazno i ne misleći da tamo "đira " policija uvalila sam se na kraj reda.

Imam li kakve šanse za izbjeći plaćanje ili bar smanjenje kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, i ja imam slican problem.

Predprosli mjesec sam oko 21.45 parkirao auto na mjesto za invalide u centru grada (Draskoviceva - Šenoina) i ostavio sam ga na pola sata. U međuvremenu je valjda netko od stanara pozvao pauka. Kada sam se vracao vidio sam da mi se spremaju dignuti auto. Decki iz Zagrebparkinga su bili skroz korektni, al su rekli da nemogu nista napraviti jer je nalog za dizanje vec provucen kroz kompjuter. Ok, velim ja i pitam ih sto sad? Vele mi oni da mogu platiti 200 kn za izlazak pauka sad ili za mjesec dana da mi stigne poštom. I ja sam se odlucio za naknadno putem uplatnice jer nisam imao 200 kn kod sebe.

I mislio sam da je to to, vec sam se pomirio s tih 200 kn.

 

Kad ono jucer mi dolazi plava koverta od policije, u kojoj pise da sam napravio prekrsaj i kazna mi je 500 kn.

 

E, sad, nakon poduzeg izlaganja, moje pitanje je:

1)Mogu li na bilo koji nacin izbjeci placanje te kazne, jer sam student i stvarno nemam tih 500 kn u roku od 8 dana?

 

2)Ako je ovih 500 kn kazna od policije, hoce li mi doci jos i kazna za izlazak pauka (200 kn o kojoj je covjek govorio)?

 

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spigani je napisao:

E, i ja imam slican problem.

Predprosli mjesec sam oko 21.45 parkirao auto na mjesto za invalide u centru grada (Draskoviceva - Šenoina) i ostavio sam ga na pola sata. U međuvremenu je valjda netko od stanara pozvao pauka. Kada sam se vracao vidio sam da mi se spremaju dignuti auto. Decki iz Zagrebparkinga su bili skroz korektni, al su rekli da nemogu nista napraviti jer je nalog za dizanje vec provucen kroz kompjuter. Ok, velim ja i pitam ih sto sad? Vele mi oni da mogu platiti 200 kn za izlazak pauka sad ili za mjesec dana da mi stigne poštom. I ja sam se odlucio za naknadno putem uplatnice jer nisam imao 200 kn kod sebe.

I mislio sam da je to to, vec sam se pomirio s tih 200 kn.

 

Kad ono jucer mi dolazi plava koverta od policije, u kojoj pise da sam napravio prekrsaj i kazna mi je 500 kn.

 

E, sad, nakon poduzeg izlaganja, moje pitanje je:

1)Mogu li na bilo koji nacin izbjeci placanje te kazne, jer sam student i stvarno nemam tih 500 kn u roku od 8 dana?

 

2)Ako je ovih 500 kn kazna od policije, hoce li mi doci jos i kazna za izlazak pauka (200 kn o kojoj je covjek govorio)?

 

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

 

:-)

 

Doći će Vam i od Zagrebparkinga kao što Vam je došla i od policije.Vi niste dužni platiti to u roku od 8 dana. Imate uvijek pravo prigovora.Ako ste dobili od policije samo uplatnicu tada ne plaćajte ništa.Čekajte da Vam dođe tzv,Obvezni prekršajni nalog i dole u uputi o pravnom ljeku pisati će Vam da imate pravo prigovora u roku 8 dana ,tako da Vam preporučujem da to iskoristite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa napišite da ste student i da ste nekažnjavani,da nemate vlastitih prihoda itd...(još se sjetite koje činjenice).Navedite da tražite da se provede prekršajni postupak (otprilike:Ovim putem u Zakonskom roku ulažem prigovor na gore navedeni prekršajni nalog i tražim da se provede prekršajni postupak(stavite svakako broj prekršajnog naloga)),te dalje pišete što sam na početku naveo.

 

Uglavnom,krivi ste i samo odugovlačenjem postupka možete nešto postići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko mi se čini da su svi prekršaji počinjeni nedavno, što znači da od odugovlačenja (čitaj zastare) neće biti ništa...najbolje je da stavite prigovor zbog visine kazne, dobro obrazložite sve okolnosti koje smatrate olakotnima, i nadate se da će Vam sud skinuti kaznu ili izreći opomenu...a Zagrebparkingu ćete platiti izlazak pauka, ili će Vas tužiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija