Jump to content

Promjene u sporazumnom razvodu?


markof72

Preporučene objave

Pratim ovaj forum, pretrazivao sam teme ali nigdje da nadjem konkretno koji je postupak.

Prvo sam dobio dojam da mi netreba odvjetnik vec samo sastavim zahtjev kojeg potpisemo obadvoje, uplatim sudu 200 kn i sud dalje postupa.

Kad sam dosao na Opcinski sud rekli su mi da me mora zastupati odvjetnik...

Kod odvjetnika kad sam dosao on pak predlaze razvod tuzbom jer u tom nemoram dolaziti sa suprugom kod njega vec sve mogu tada sam rjesiti i da ce se bez obzira sto nemamo djece i sto smo vec sporazumno podjelili imovinu, odnosno ona se vec odselila i onijela je sve sto je njezino po nasem dogovoru, svejedno morati i na centar za soc. ...

Molim da mi netko konkretno da odgovor

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markof72 je napisao:

Kad sam dosao na Opcinski sud rekli su mi da me mora zastupati odvjetnik...

Kod odvjetnika kad sam dosao on pak predlaze razvod tuzbom jer u tom nemoram dolaziti sa suprugom kod njega vec sve mogu tada sam rjesiti i da ce se bez obzira sto nemamo djece i sto smo vec sporazumno podjelili imovinu, odnosno ona se vec odselila i onijela je sve sto je njezino po nasem dogovoru, svejedno morati i na centar za soc. ...

Molim da mi netko konkretno da odgovor

Hvala

 

 

Za sporazumni razvod braka stvarno vam ne treba odvjetnik,a posebno u vašem slučaju kada nemate malodobnu zajedničku ili posvojenu djecu.Inače sporazumni razvod se pokreće pred nadležnim sudom zajedničkim zahtijevom obaju supružnika i u tom slučaju tzv.poredovanje CZSS nije potrebno,odnosno sud ne donosi rješenje kojim vas upućuje na CZSS.

 

Ukoliko se razvod braka pokreće tužbom jednog supružnika,u tom slučaji bez obzira što nemate zajedničku malodobnu djecu, potrebno je obaviti posredovanje pri CZSS,te će sud na održanom prvom ročištu donijeti rješenje o upućivanju na navedeno posredovanje,a koje će biti uručeno objema stranama u postupku.

 

Na osnovi situacije koju ste opisali,a sve u cilju smanjenja i izbjegavanja nepotrebnih troškova,preporučljivo je da vaša sadašnja supruga (još formalno) i vi osobno, postignete dogovor i podnesete zajednički zahtijev za razvod nadležnom sudu,te će sud donijeti presudu o razvodu braka već nakon održanog prvog ročišta.(pod uvjetom da ostanete pri navodima iz sporazumnog zahtijeva)

 

Iz svega ovoga sami zaključite zašto vam spomenuti odvjetnik sugerira da postupate na način koji bitno produžije postupak (sudska ročišta i ročišta pri CZSS),a isti cilj možete postići za bitno kraće vrijeme i uz minimalne troškove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

canis je napisao:

 

 

 

Za sporazumni razvod braka stvarno vam ne treba odvjetnik,a posebno u vašem slučaju kada nemate malodobnu zajedničku ili posvojenu djecu.Inače sporazumni razvod se pokreće pred nadležnim sudom zajedničkim zahtijevom obaju supružnika i u tom slučaju tzv.poredovanje CZSS nije potrebno,odnosno sud ne donosi rješenje kojim vas upućuje na CZSS.

 

Ukoliko se razvod braka pokreće tužbom jednog supružnika,u tom slučaji bez obzira što nemate zajedničku malodobnu djecu, potrebno je obaviti posredovanje pri CZSS,te će sud na održanom prvom ročištu donijeti rješenje o upućivanju na navedeno posredovanje,a koje će biti uručeno objema stranama u postupku.

 

Na osnovi situacije koju ste opisali,a sve u cilju smanjenja i izbjegavanja nepotrebnih troškova,preporučljivo je da vaša sadašnja supruga (još formalno) i vi osobno, postignete dogovor i podnesete zajednički zahtijev za razvod nadležnom sudu,te će sud donijeti presudu o razvodu braka već nakon održanog prvog ročišta.(pod uvjetom da ostanete pri navodima iz sporazumnog zahtijeva)

 

Iz svega ovoga sami zaključite zašto vam spomenuti odvjetnik sugerira da postupate na način koji bitno produžije postupak (sudska ročišta i ročišta pri CZSS),a isti cilj možete postići za bitno kraće vrijeme i uz minimalne troškove...

Hvala na odgovoru i jasno mi je sta pokusava taj odvjetnik...

Ali i dalje mi nije jasno zasto mi je ta neka, neznam ni koju funkciju ona ima, rekla da bez odvjetnika nista :-?

 

Dakle kad napisem i potpisemo zahtjev za sporazumni razvod odnesem ga, uz Vjenčani list (pretpostavljam), odem na Opcinski sud i predam to.... Kome? Posto vjerujem da ce me onaj na salteru ponovo uputiti istoj onoj....

 

Oprostite na tim pitanjima ali nisam do sad nikada imao posla sa sudom ni odvjetnicima pa se ne snalazim ni najmanje. Znam da je vama sve to sto pitam smjesno i mozda glupo ali sorry...

Hvala unaprijed

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markof72 je napisao:

 

Hvala na odgovoru i jasno mi je sta pokusava taj odvjetnik...

Ali i dalje mi nije jasno zasto mi je ta neka, neznam ni koju funkciju ona ima, rekla da bez odvjetnika nista :-?

 

Dakle kad napisem i potpisemo zahtjev za sporazumni razvod odnesem ga, uz Vjenčani list (pretpostavljam), odem na Opcinski sud i predam to.... Kome? Posto vjerujem da ce me onaj na salteru ponovo uputiti istoj onoj....

 

Oprostite na tim pitanjima ali nisam do sad nikada imao posla sa sudom ni odvjetnicima pa se ne snalazim ni najmanje. Znam da je vama sve to sto pitam smjesno i mozda glupo ali sorry...

Hvala unaprijed

pozdrav

 

Informacija koju ste dobili na sudu je netočna,a odnosi se na to da morate imati punomoćnika/odvjetnika u brakorazvodnoj parnici koju ćete pokrenuti sporazumnim zahtijevom.

 

Potrebno je da samo sastvaite sporazumni zahtijev za razvod braka,u kojem ne morate navoditi detaljne razloge razvoda i naravno da oboje potpišete isti.

Isti zahtijev predajte na sud na način i u odgovarajućem broju primjeraka (uz obavezan vjenčani list), kao što vam je u svom postu navela poštovana ZabrinutaTeta.

Nakon toga očekujte poziv za sudsko ročište i ako ne bude nepredviđenih komplikacija,te ako oboje ostanete pri sporazumnom zahtijevu za razvod,sud će već na prvom ročištu brak razvesti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz navedeno, ja bih još dodao da tražite u zahtjevu za sporazumni razvod braka da vas sud oslobodi plaćanja sudskih pristojbi. Navedite da ste slabog imovnog stanja (priložite svatko svoju potvrdu o visini dohotka - izvadite je u Poreznoj)i da bi vam plaćanje sudskih pristojbi ugrozilo vlastito uzdržavanje.

Naravno, ovo će upaliti ukoliko su vam prihodi doista slabi, neće upaliti ako primate milijun kuna mjesečno/godišnje :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na savjetima i pomoci

Nasao sam nekoliko primjera kako se sastavlja taj zahtjev pa cu ga danas napisati i po mogucnosti predati

Oslobodjenje od placanja sudske pristojbe necu traziti jer nevjerujem da ce ga odobriti a i nemam snage ni volje jos dublje se zakopavati u papirologiju. Zelim to sto prije i sto bezbolnije i jednostavnije rijesiti pa da nastavim dalje sa normalnim zivotom.

Jos jedanput hvala svima na ustedjenom vremenu a i novcu

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija