Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju ili dosmrtnom uzdržavanju!


marin7

Preporučene objave

Zanima me misljenje koji bi ugovor vi potpisali Ugovor o dosmrtnom ili dozivotnom uzdrzavanju???

 

Naime rijec je o situaciji u kojoj baka i djed zele unuku ostaviti stan u vlasnistvo, pa me zanima sta ima vecu pravnu snagu, odnosno sta je teze za osporavati i da li se uopce takvi ugovori mogu od strane nasljednika osporavati.

Znam da vlasnistvo prelazi kod dosmrtnog odmah na davatelja uzdržavanja, a kod doživotnog poslije smrti...medjutim da li su bez obzira na tu cinjenicu oba ugovora iste snage.

Koje su prednosti kojega, odnosno ima li ikakve razlike osim trenutka prelaska vlasnistva i slijedece da li se pri tima ugovorima placa porez na promet nekretninama posto se radi o relaciji baka, djed-unuk

 

Ne bih se htjeo ogrješiti na početku prve svoje objave na ovim novim predivnim stranicama legalisa, pa se unaprijed ispricavam moderatorima ako je tema koja je pokrenuta vec negdje zabiljezena, jer su puno puta provlacila... :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija