Jump to content

prekršajni i trgovački sud u osijeku


abba

Preporučene objave

Pozdrav! 04.06.idem na razgovor za sudskog vježbenika na Prekršajni sud u Osijeku, a 12.06. na Trgovački sud. Zanima me zna li netko kako teku ti razgovori, trebam li se pripremati iz nekog zakona, ili je razgovor čista formalnost? Postoji li neki dress code? Zna li netko kolika je plaća sudskog vježbenika na tim sudovima? Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ti je to čista formalnost i gubljenje vremena za kandidate kao i za suce koji nas ispituju, bijah jučer na županijskom sudu u zg, prije sam izašla nego ušla a potpredsjednik je najiskrenije govorio svima-ja vam ništa ne odlučujem, ja vam ne znam ništa, sve je na ministarstvu, oni odlučuju, kaže trebali bi prevagnuti objektivni kriteriji(godine studiranja i prosjek) s naglaskom na "trebali bi"?!živa bili pa vidjeli...

a što se tiče dress coda to ti je svugdje isto-nitko nije došao u trapericama i tenisicama,košulji prekratkih rukava, znači formalnije odjevanje-suknjice, hlačice, cipelice, košuljice itd.

plaća kažu 3 milje i nešto siće iznad...no tko o tome razmišlja uopće, najbtnije upast pa ćemo kasnije jadikovat da nam je malo ;-))

sretno.

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na trgovačkom sudu uđete svi odjednom vas koliko vas ima u toj grupi(ipak suci su toliko zaposleni da ne mogu svakome posvetiti pojedinačno par minuta)...Dakle osjećaš se kao u vrtiću kad sjednete lijepo u krug :-)...

Uglavnom, tamo ti je bitno koliko si dugo studirao i prosjek ocjena što će vam predsjednica suda i pojasniti zbog čega...jer ona mora imati nekakav kriterij pošto nas se prijavi 4589...

Eto pa uživaj sutra...nada umire posljednja...ili je to kod nas pravnika ipak obrnuto pa umire na početku :-D...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

sve ti je to čista formalnost i gubljenje vremena za kandidate kao i za suce koji nas ispituju, bijah jučer na županijskom sudu u zg, prije sam izašla nego ušla a potpredsjednik je najiskrenije govorio svima-ja vam ništa ne odlučujem, ja vam ne znam ništa, sve je na ministarstvu, oni odlučuju, kaže trebali bi prevagnuti objektivni kriteriji(godine studiranja i prosjek) s naglaskom na "trebali bi"?!živa bili pa vidjeli...

 

jel rečeno kad bi se trebali znati rezultati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

 

jel rečeno kad bi se trebali znati rezultati?

 

 

ma naravno da ne, kad kažu ili se prave da ne znaju ništa.

treba malo pilat onu tetu u ministarstvu, ali barem da završe razgovori, a to će potrajat, mali sudovi šalju preporučene pošiljke za pozive za razgovor, pa dok se to (ne)podigne, vrati, održi i bla bla, do početka 7 mjeseca ministrastvo neće dobiti povratnu informaciju :-((

ma neka traje, moramo se najprije iskupat i osunčat pa ćemo onda možda "na arbajt" ;-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija