Jump to content

Građevinska dozvola i dogradnja bez suglasnosti susjeda


parni

Preporučene objave

Moja i susjedova kuća su bile udaljene od granice svaka po 3 m. Nakon toga susjed dograđuje svoju kuću i primiče se do granice, te još i ostavlja i 2 otvora prema nama. To sve prijavljivamo 1993. godine građ. inspekciji koja mu zabranjuje rad koje se on ne pridržava, te mu inspekcija određiva novčanu kaznu. Objekat on završava i dok nakon nekoliko godina mi tražimo da objekat sruši on za tu nekretninu što je nadogradio vadi građ. dozvolu i pokaziva je građ. inspekciji koja našu prijavu tada odbija kao neosnovanu. Zanima nas kako je on tu građevinsku dozvolu dobio bez naše suglasnosti i imamo li pravo i od koga tražiti naknadu štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može,ako je dobio suglasnost Ministarstva.

Ali za to bi trebalo proći svu potrebnu pravnu proceduru.Naime,trebalo je prvo uslijediti rješenje prvostupanjskog tijela (grada ili županije),zatim vaša žalba Ministarstvu na to rješenje,te odbijanje vaše žalbe i izdavanje rješenja nepovoljnog po vas.Vi tada možete pokrenuti upravni spor.

 

A što se tiče naknade štete,to i mene zanima,ako ko zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija