Jump to content

prebacivanje hipoteke


xyq

Preporučene objave

U mogućnosti sam dobiti kredit kod kojega je uvjet zabilježba hipoteke na nekretnini koja nije etažirana. Etažiranje je u tijeku ali neće biti gotovo do trenutka realizacije kredita. Šefica banke me uvjerava kako će banka aneksom ugovora naknadno prebaciti hipoteku samo na procijenjeni etažni dio, čija vrijednost pokriva kredit . Da li o tome mora postojati nekakav poseban ugovor ili se to rješava sve jednim ugovorom u kojem se banka to obvezuje napraviti. Hoće li me banka izigrati i neće htjeti prebaciti hipoteku_?_

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xyq je napisao:

U mogućnosti sam dobiti kredit kod kojega je uvjet zabilježba hipoteke na nekretnini koja nije etažirana. Etažiranje je u tijeku ali neće biti gotovo do trenutka realizacije kredita. Šefica banke me uvjerava kako će banka aneksom ugovora naknadno prebaciti hipoteku samo na procijenjeni etažni dio, čija vrijednost pokriva kredit . Da li o tome mora postojati nekakav poseban ugovor ili se to rješava sve jednim ugovorom u kojem se banka to obvezuje napraviti. Hoće li me banka izigrati i neće htjeti prebaciti hipoteku_?_

 

Što se tiče banaka i njhovog poslovanja moj savjet Vam je da uvijek budete oprezni.

 

Koliko sam ja shvatio, Vama će banka staviti hipoteku odmah na cijelu nekretninu, a naknadno, aneksom ugovora, prebaciti hipoteku na etažirani dio.

 

Svakako to regulirajte ugovorom i neka to jasno stoji.

 

Ukoliko oni to "neće", a iz vlastitog iskustva znam da su vrlo maštoviti u smišljanju raznoraznih izgovora, tražite barem pismo namjere od Vaše banke da će to napraviti, a samim ugovorom definirajta barem pismo namjere sastavnim dijelom ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija