Jump to content

Poništenje rješenja


imported_znatiželjan

Preporučene objave

od općine B. prije godinu dana dobio sam rješenje o priključenju na gradski komunalni sustav u kojem je izračunata naknada za priključenje.

Navedeni iznos sam uplatio i priključio se na sustav.

Prije neki dan, a nakon policijske istrage navodno je utvrđeno da su službenici općine B. krivo naplaćivali priključak te da je, kako sam saznao iz dnevnog tiska protiv njih za to podnjeta kaznena prijava.

 

Sada sam dobio novo rješenje kojim se poništava staro u točci koja govori o visini naknade.

 

Moje pitanje je moram li platiti novi iznos budući da sam priključak platio prema rješenju koje mi je prethodno uručeno, a krivnja navodna je na općinskim službenicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam...koliki je vremenski razmak između ta dva rješenja?

Ako je prvo rješenje bilo pravomoćno, općina se trebala poslužiti ivanrednim pravnim lijekom.

A i pitanje je kakva je bila nepravilnost...jel naknada obračunata (visina određena)u skladu s čl. 35. Zakona o komuanlnom gospodarstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod različitih fizičkih osoba koji su dobili Rješenje o poništenju točke 1. Rješenja različit je i vremenski odmak. Neki ljudi svoje su obveze podmirili i uredno se priključili još 2005. godine, neki 2006 ili 2007. godine.

Ja sam osobno tu svoju obvezu ispunio 2005.

Naime sada sam i ja svjesan činjenice da sam trebao platiti punu cijenu, ali ja nisam ničim utjecao na to da platim bilo koju cjenu osim one koju mi općina B. odredi i to sam i napravio.

Osim toga zanima me kako to da ljudi koji su grešku napravili još uvjek sjede na tim mjestima i jednostavno nam dostavljaju nova rješenja. najkontraverznije je to da su u medijima izjavili da nisu znali za odluke koje trebaju provoditi i tu je za čelne ljude općine B. kraj priče.

Što bi se desilo kad bi bilo koji državni službenik jednostavno rekao "nisam imao pojma da trebam provoditi odluke koje je donjelo nadležno tijelo". :-? . Pa gdje toga još ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija