Jump to content

održavanje trase dalekovoda na mojoj zemlji


knjk

Preporučene objave

Preko moje parcele prelaze dva dalekovoda (Melina-tumbri200 kw, Vinodol-gojak 400 kw). Prilikom održavanja trase dalekovoda a kako se radi o predjelu na kojem raste šuma iza njih ostane nered za sanaciju kojega je potrebno cca 120 sati i tako svakih par godina. Kome se mogu obratiti u vezi toga, i dali imam pravo na naknadu troškova za taj rad odnosno raščišćavanje terena?

 

Koliko ja znam HEP nema pravo služnosti na mojoj zemlji.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznato HEP ima samo pravo služnosti za dalekovod ukoliko on prolazi kroz vau parcelu. To pravo služnosti mora biti upisano u Zemljišne knjige.

 

Posljedice radova na vašem zemljštu (nered poslije radova) dužan je otkloniti izvođač (HEP)

 

Ukoliko se ogluše o vaš prigovor podnesite privatnu tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na mom izvadku zemljišnih knjiga nije upisan nikakav teret od strane dalekovoda. Ta dva dalekovoda koja prolaze mojim česticama smanjila su i vrijednost istih jer dio tih čestica (cca 3500 m2) ulazi u građevinsku zonu.

 

Dali imam pravo na kekakvu odštetu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče održavanja trase dalekovoda, krčenje mi se čini preteška riječ, ali u svakom slučaju možemo govoriti o prosjeci raslinja. Prosjeka se mora vršiti iz nekoliko razloga:

1. održavanje sigurnosne udaljenosti i sigurnosne visine od vodiča pod naponom

2. odvajanje požarnih koridora ...

sve to uvjetuje elektroenergetski inspektor prema pravilnicima , tehničkim uvjetima, propisima, zakonu ...

 

Što se tiče naknade za služnost pogledajte malo po sličnim temama na koje sam davao odgovere, ali što se tiče naknade prilikom prosjeke kada vaše zemljište nije dovedeno u prvobitno stanje za to ćete morati kontaktirati HEP Operator prijenosnog sustava d.O.o. a za predmetne dalekovode je nadležan

PrP Rijeka (Prijenosno područje - PrP)

Maršala Tita 166, 51410 Opatija

tel: 051 71 07 00, faks: 051 27 13 95

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija