Jump to content

Regresni zahtjev za prometnu nesrecu iz 2000. godine


vrapche

Preporučene objave

2000. godine sam napravio prometnu nesrecu, udario sam u straznji kraj yuga, te pocinio stetu objektivno oko 500njak kuna (samo razbijen desni far, jer je bio prilicno lagani udar). Pritom sam imao vecu kolicinu od dopustene alkohola. (1,2 promila)

2001. godine dolazi mi zahtjev Croatia Osiguranja da platim 2100 kn štete, na što odlazim u CO, i tražim da mi objasne gdje je ta šteta nastala, dakle izvještaj vještaka. Na to oni kažu, u redu, napravit cemo, i punih 7 godina od njih ni traga ni glasa.

Danas dolazi Regresni zahtjev Croatia osiguranja, gdje se od mene trazi da platim 20800 kn štetu koju su oni isplatili vlasniku yugica, 10000 kn jer su izgubili sud protiv njega, te preko 4000 kn "lijecnickih troskova" + zatezne kamate.

 

Nije mi jasno kako se sad diglo sve sa 2000 na 20000 kn (isplacena steta), te kako mene nitko nije zvao na sud ako ga je bilo, te pitanje zastare jer punih 7 godina nisam primio ni pismo ni nista od nikoga (suda, croatia osiguranja, nista...)

 

Bio bih zahvalan za neki pravni savjet, hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija