Jump to content

javna dražba - hitno pomoć!!!


SANJA2

Preporučene objave

Na javnoj dražbi se za koji dan prodaje 1/2 stana i zanima me kakva je procedura prilikom kupnje. Na stranici je navedeno da je kao uvjet prodaje navedeno da cijena prodaje mora biti najmanje 1/3 navedene procijenjene vrijednosti.

Naime, ono što se pojavljuje kao problem je slijedeće:

Vlasnik te polovice stana je posudio novac od osobe x (cca 15.000,00 eur-a), te je stavio zalog na tu polovicu,i ukoliko ne isplati taj dug, osoba x postaje vlasnikom. Naravno, dug se u traženom vremenu nije isplatio.

Prva dražba je održana u veljači, te se nitko nije javio za prodaju... sada je druga dražba i ja bih htjela kupiti tu polovicu...zanima me ako ja jedina ponudim određenu svotu za tu polovicu, da li ja mogu kupiti istu i što se dešava sa dugom osobe x?

Naime, ta polovica je dio stanu kojem živim...i hitno trebam pomoć!!!!! :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, ta polovica je procijenjena. na drugoj dražbi se ne može ponuditi manje od 1/3 njezine vrijednosti. ako ti ponudiš najviše, ti dobivaš rok u kojem si dužna uplatiti novce.

ako uplatiš novce, onda se tužitelj iz prvotne parnice radi isplate namiruje tim novcem (a ti si vjerojatno tužila radi isplate tog duga od oko 15.000 Eura).

 

Dakle, najbolji ponuđač na javnoj dražbi dobije vremenski rok u kojem je dužan uplatiti lovu. S tim da se to rješenje može staviti izvan snage ako dužnik isplati dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ta polovica stana je procijenjena na 290.000,00kn i znači ako ja ponudim 100.000 kn i ako nitko drugi ne sudjeluje na dražbi, ja za te novce dobivam polovicu stana a ta osoba x tim novcem namiruje svoj dug?

Znači nikakva dugovanja prijašnjeg vlasnika koji je založio polovicu ne prelaze na mene ?

zapravo, ono čega se ja bojim je da neki ti dugovi ne bi prešli na mene kad kupim tu polovicu?

i da li taj dužnik treba isplatiti cijeli iznos duga ili samo dio da bi se ta dražba onda prekinula? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija