Jump to content

hrvi


jado

Preporučene objave

Vjerojatno misliš na prijedlog Udruge maloljetnih HB-a da im se samom činjenicom da su maloljetni sudjelovali u DR prizna status HRVI-a X. skupine (20% invalidnosti).

Mislim da je taj prijedlog nerealan, posebice zato što polazi od analogije priznavanja statusa HRVI-a zarobljenicima "samo" zbog činjenice da su bili najmanje 3 dana zatočeni.

Po meni bi još nerealniji prijedlog bio da svi dragovoljci dobiju status HRVI-a zbog činjenice da su pošli u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

nerealno je ako netko nije bolestan dodjelit mu invalidnost.

Tako je. Po postojećem Pravilniku ukoliko kod maloljetnika nastupi invalidnost (nemam vremena sada provjeravati, ali mi se čini da se govori o invalidnosti po osnovi psihosomatskih oboljenja) kao posljedica sudjelovanja u DR može mu se povećati % invalidnosti. Tu je, dakle, osnovno da je invalidnost već nastala.

S druge strane, zbog "tretmana" kojeg su zatočenici prolazili Pravilnik im daje pravo na 20% invalidnosti zbog same činjenice zatočenja (u trajanju od najmanje 3 dana). Osobno nisam upoznao ni jednog od bivših zatočenika da nije imao zdravstvenih problema kao posljedica zatočenja, od psihičkih pa nadalje.

Ukoliko bi se nekome dodavalo 20% na postojeću invalidnost samo zato što je bio dragovoljac, što ćemo sa onima što su npr. teško stradali krajem DR, a nisu dragovoljci?

Nema logike dodjeljivati veći % samo zato što je neko bio dragovoljac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morskywuk je napisao:

status HRVI-a X. skupine (20% invalidnosti).

.

 

Kakvu ulogu ima skupina HRVI-a ? Mislim koliko ih ukupno ima i imaju li ili nemaju ikakvu ulogu u ostvarivnju prava kao HRVI ? To ne razumijem, mislim 20 % je najmanje da bi se ostvario status HRVI-a ali onda to ide u skupine koje ne razumijem. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

morskywuk je napisao:

status HRVI-a X. skupine (20% invalidnosti).

.

 

Kakvu ulogu ima skupina HRVI-a ? Mislim koliko ih ukupno ima i imaju li ili nemaju ikakvu ulogu u ostvarivnju prava kao HRVI ? To ne razumijem, mislim 20 % je najmanje da bi se ostvario status HRVI-a ali onda to ide u skupine koje ne razumijem. :misli:

 

"Radi ostvarivanja prava iz ovoga Zakona HRVI Domovinskog rata razvrstavaju se, prema utvrđenom postotku oštećenja organizma, u deset skupina:

 

– I. skupina – invalidi sa 100% oštećenja organizma kojima je za redovit život potrebna njega i pomoć druge osobe,

 

– II. skupina – invalidi sa 100% oštećenja organizma,

 

– III. skupina – invalidi s 90% oštećenja organizma,

 

– IV. skupina – invalidi s 80% oštećenja organizma,

 

– V. skupina – invalidi sa 70% oštećenja organizma,

 

– VI. skupina – invalidi sa 60% oštećenja organizma,

 

– VII. skupina – invalidi s 50% oštećenja organizma,

 

– VIII. skupina – invalidi sa 40% oštećenja organizma,

 

– IX. skupina – invalidi s 30% oštećenja organizma,

 

– X. skupina – invalidi s 20% oštećenja organizma."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija