Jump to content

Dozvola za izradu suvenira


malo_blago

Preporučene objave

Evo ovako..zanima me

Ja i kolegica izrađujemo suvenire (posuda Orion).I pošto smo to htjele omasoviti tj.prodavati i van naše županije (imamo i tržište) susrele smo se sa problemom. Rekli su nam da pribavimo tu dozvolu za izradu kod područnog konzervatorskog odjela naše županije. I učinile smo to, podnijele zahtjev i nakon 20-tak dana dobile odbijenicu.(Gospođa pročelnica nam je ljubazno rekla da je to nemoguće i da dosada još nisu izdali nijednu dozvolu). :-? He he imamo i pravo žalbe. I sad me zanima: Dali ta dozvola nama uopće treba? Ili možemo i bez nje prodavati samo da registriramo tvrtku za proizvodnju? Ili postoji neki treći način? Inače Vučedolski kalendar Orion je zaštičen kao kulturno pokretno dobro. Iščitavajući malo zakone vazane za to pročitali smo da nitko nema ekskluzivno pravo na proizvodnju tj da svakom građaninu RH pripada svako kulturno dobro i da ga može kao takvog izrađivati, ali ima obvezu i brinuti se. Unaprijed zahvalna na odgovorima .. malo_blago

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Rekli su nam da pribavimo tu dozvolu za izradu kod područnog konzervatorskog odjela naše županije. I učinile smo to,"

 

Oprostite, zbog velikog broja zamjenica se ne razumije koju dozvolu i za sto? Zasto kod konzervatorskog a zelite komercijalizirati kopije? Mozete li pojasniti?

 

Milly vam je napravila link da na njega kliknete pa cete doci na stranice HAA. Jer to zapravo spada u autorska prava...

 

Pa bi mozda bilo dobro da se vase pitanje preseli...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija