Jump to content

razvod braka, pravo na imovinu


monica1

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

imam pitanje: da li prilikom razvoda suprug ima pravo tražiti dio stana u kojem smo zajedno živjeli 12 godina (i dalje živimo) a stan je do prije dvije godine glasio na moju mamu. Tada sam ga ja otkupila od nje kupoprodajnim ugovorom i suprug mi nije bio ni jamac ni sudužnik, sama sam u kreditu. Prošle godine sam upisala nekretninu na sebe i vlasnički list sada glasi na moje ime.

Zanima me koja su njegova prava po tom pitanju.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Tijekom brakorazvodne parnice se ne izvršava i dioba bračne stečevine: brak se razvodi, djeca povjeravaju jednom od roditelja, određuje se dinamika njihovog susretanja i druženja s drugim roditeljem, te određuje iznos i način uzdržavanja.

Eventualno se rješava i detaljnije pitanja sadržaja roditeljske skrbi i uzdržavanje budućeg bivšeg supružnika ukoliko ispunjava uvjete za isto.

 

U bračnu stečevinu ne spada sve što je za trajanja bračne zajednice stečeno pravnim temeljem različitim od navedenog u čl. 248 (radom za trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine)što bi značilo i ponešto više situacija od samog nasljeđivanja.

No, u kontekstu prvotno postavljenog upita ovog threada zapravo nebitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija