Jump to content

pravo žene u nasljeđenoj muževoj kući


sarabella

Preporučene objave

Udajom sam došla živjeti u muževu kuću koja je pola pola sa njegovim bratom. Suprug i brat se dogovaraju o raspodjeli tako da bratu pripadne zemljište a suprugu kuća koja je u jako lošem stanju i očekuje je kompletna rekonstrukcija od temelja do krova. Pošto smo u braku i financije su zajedničke i samim tim i ulaganje u tu nekretninu. U slučaju razvoda ( ako bi došlo) kakvo je moje pravo s obzirom da će suprug biti vlasnik. Molim Vas odgovor jer me zanima kako zakon štiiti žene u tom slućaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Što je sa svim poslovima koje žena obavlja a nema za njen rad računa."

Draga gospođo ovaj dio morate riješiti sa svojim suprugom oko podjele kućanskih poslova ili ćete mu ispostavljati račun za sve što obavite ili se niste trebali udavati. Uostalom da živite sami vjerovatno bi obavljali kućanske poslove pa kome bi onda za tako nešto ispostavili račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Recimo da se idem sada rastati nakon 7 g. braka. Kuća je još uvijek pola,pola od supruga i njegovog brata.

Koje ja imam pravo nakon razvoda i da li mi muž može uzeti dijete. On je često agresivan i viće pred djetetom, ima ponekad i alkoholnih ispada, i nakon svega mi prijeti da u slućaju rastave mi nebi dao dijete.

Samo prijetnje, psihićko, verbalno a i fizički.

Kako se prijetnje ubojstvom uvažavaju pravno?

Molim Vas odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija