Jump to content

Parking, Rovinj - Pomoc s vezi sastavljanje zalbe


AntunHorvat

Preporučene objave

Ovaj tjedan sam se parkirao na dozvoljeno mjesto kod vrtiča, s desne strane bio je znak zabrane parkinga, a sa lijeve je dopušteno parkiranje.

 

Parkirao sam ga u Ponedjeljak , da bi danas (četvrtak) obisao auto, te ga nisam nasao na parkiranom mjestu.

 

Desilo se sljedeće da su u Utorak postavili novi znak zabrane i s lijeve strane, te da su mi isti dan ga podigli sa paukom.

 

Prvo kada nisam pronašao auto odmah sam isao u policiju te su mi oni rekli da se nalazi kod vucne sluzbe.

 

Sljedece se radi da sam morao platit vucnu sluzbu 300Kn, iako sam parkirao propisno. Te me MUP policija tereti za prekrsaj iako ga nisam napravio (kazna 500KN) to jos nisam platio, te cu se zaliti.

 

Sljedece zar nije policija postupila protu propisno te me nisu izvjestili da uklonim automobil? Cini mi se da policija i vucna postupile protu propisno.

Policija je prepisala kazneni prekrsaj prema clanku 12. stavka 4.

 

Citati clanka 12, stavka 4

 

Sudionici u prometu dužni su držati se ograničenja, zabrana i obveza izraženih pomoću postavljenih prometnih znakova.

 

Ovim putem bi zamolio da mi netko pomogne oko ovog slucaja, iskreno i zalosno je da placam nesto kada nisam nista napravio.

 

Ovim putem Vam se zahvaljujem na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Oprostite sto dizem temu iz pepela, ali svrha je ne otvaranja novog topica.

 

O cemu se radi.

Nakon sto sam ulozio zalbu, a ne prigovor.

Dolazi nakon sedam (7) mjeseci obrazlozenje.

 

Ovako je glasila zalba

 

Protiv rjesenja o prekrsaju broja XXX od 15.srpnja 2008, u zakonskom roku podnosi zalbu:

 

Obrazlozenje: Automobil registracijske oznake ZG-XXX-XX, bio je parkiran u ulici Matilova, 13. srpnja na mjestu gdje nije postojao znak za zabranu parkiranja. Dana 17. srpnja u obilasku nismo zatekli automobil.

 

Pri kontaktiranju Policijske postaje, receno nam je da je automobil uklonjen vucnom sluzbom, jer je 15. srpnja postavljen znak zabrane parkiranja na tom mjestu.

 

Ulazemo zalbu, jer nismo obavjesteni o naknadnom postavljenom znaku za zabranu parkiranja, te smatramo da prekrsaj nije pocinjen, jer u trenutku kada je automobil parkiran znak nije postojao.

 

Zbog navedenog obrazlozenja trazimo oslobodenje u postupku prekrsaja.

 

 

Ovako glasi njihov odgovor

 

Izvjescujemo Vas da nije dopusteno uloziti prigovor na obavijest o pocinjenom prekrsaju, vec ukoliko u zakonskom roku od 8 /osam/ dana ne izvrsite uplatu novcane kazne, na Vasu adresu bit ce prosljeden prekrsajni nalog, gdje u pouci o pravnom lijeku sukladno cl.235 st.1. Prekrsajnog Zakona imate pravo prigovora nadleznom prekrsajnom sudu, a prigovor se podnosi putem ovog tijela u dva istovjetna primjerka.

 

Uz prekrsaj je doslo i zahtijev za podatke o vozacu.

 

Policijski sluzbenik ove postaje izvjescem o pocinjenom prekrsaju broja XXX utvrdio je da je Vasim vozilo registracijske oznake ZG-XXX-XX dana 15.07.2008. u 11:50 sati u ulici Matilova, pocinjen prekrsaj opisan u cl.12 st.4 Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, kaznjiv po cl.12 st.8 istog zakona.

 

Sukladno odredbama cl.229 st.4 Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, kao odgovorna osoba u pravnoj osobi duzni ste dati vjerodostojan podatak o identitetu osobe vozaca (IME i Prezime, Datum Rodenja, Adresa stanovanja) koja je u navedeno vrijeme upravljanja vozilom, a poradi provodenja prekrsajnog postupka.

Trazene podatke duzni ste nam dati - dostaviti u roku 8 dana po primitku ove obavijesti na nasu adresu.

 

Upozoravamo Vas, da ukoliko u navedenom roku ne date - dostavite vjerodostojan podatak o identitetu vozaca ste u nevedeno vrijeme dali vase vozilo na upravljenje, da time, kao odgovorna osoba u pravnoj osobi, cinite prekrsaj iz cl.229 st.7 Zakon o sugurnosti prometa na cestama, za koji je prekrsajni propisan novcanom kaznom od 2000 do 5000 kuna.

 

Postovani, policijski necelnik Policijske postaje, tvrdi da sam ulozio prigovor iako je istaknuto da je zalba.

Zatim tvrdi da je zalba ulozena na obavijest o pocinjenom prekrsaju sto je netocan navod, posto je zalba ulozena na kaznu koja iznosi 500kn.

Zatim tvrdi

Prekrsajnog Zakona imate pravo prigovora nadleznom prekrsajnom sudu, a prigovor se podnosi putem ovog tijela u dva istovjetna primjerka.

Lijepo je naglasio "putem ovog tijela" sto znaci preko policijske postaje i nadleznog suda. :misli:

 

Od preostalog vremena na zalbu, mi je ostalo samo 5 dana, te bih Vas molio za savjet.

 

Smatram da kazniti radi prekrsaja iako znaka nije bilo, to je kao na autoputu da stave znak nakon sto si prosao dionicu puta pa na preostaloj relaciji Vas ceka policajac?? :misli:

 

Prepostavljam ako im dostavim tko je upravljo automobilom da ce ici automatski u naplati kazne... ili ?

I da , dali se smatra parkiranje upravljanje autom?? Zakoni su nam bolji od boljih.

Cini mi se da je kriza stigla a lovu treba namaknuti kako god.

Vec sam platio 300kn vucnu sluzbu za uklanjanje auta, i lezarinu od 2 dana dodatnih 200kn.

Stvarno mi se nedaje 500kn dodatno, jer smatram da sam u pravu, te nisam prekrsio zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AntunHorvat je napisao:

Desilo se sljedeće da su u Utorak postavili novi znak zabrane i s lijeve strane, te da su mi isti dan ga podigli sa paukom.

Dokažite ovo.

 

Tražite potvrdu u policiji sa točnim vremenom kada je taj znak zabrane postavljen. Policija izdaje suglasnost za postavljanje prometnih znakova. Ukoliko suglasnost nisu dali, znak je postavljen nezakonito, te nema ni prekršajnog djela.

 

Po dobivanju te potvrde, dajte izjavu da ste vozilo parkirali davno prije toga.

 

To bi trebalo biti dovoljno. Ukoliko Vas sud opet nemilosrdno kazni, sve platite i prijavite državnom odvjetništvu sukladno čl. 220. Prekršajnog zakona. Tražite svoje novce natrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i meni se slicna situacija dogodila u zagrebu - sud jos nije rekao svoje.

 

 

situacija je krajnje frustrirajuca ali bojim se da cete spor, kao i ja, sigurno izgubiti.

prekrsaj nije ucinjen cinjenjem vec necinjenjem, a sto je u konacnosti jednako pogubno.

 

tko vam je kriv sto niste citali glasnik grada rovinja i informirali se o njihovim promjenama mjesta za parkiranje.

ista je situacija i u ZG.

tko moze znati sve odredbe lokalnih mocnika koji namecu svakog dana novi harac i objavljuju ga u svom pamfleticu?

NITKO - ali nazalost, neznanje nije opravdanje

 

sretno

 

 

 

ps

zasto ste platili pauka i lezarinu ako smatrate da ste u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija