Jump to content

Prekoračena brzina i odbitak prigovora


Maximir

Preporučene objave

Dobar dan,ja sam ovdje novi,imao bih nekoliko pitanja.

Prvo ću objasnit cijelu situaciju.

Prije nekih 2 mjeseca,zaustavljen sam u naselju

(od policije naravnoo)pri brzini od 66km/h,što je prekoračenje od 16 km/h,a umanjeno za siguronosnu razliku to je 6 km/h.

Kako se u to mjesto ulazi iz ravnog 100% dijela,

gdje se bez sumnje u 80-90 posto slučajeva vozi

i brže nego što sam i sam vozio,a policijske kontrole

su rijetke,u 5 godina u tom mjestu,policiju sam vidio

možda 5 puta maximalno!

Ne tražim sad opravdanje u ovome što njih nema pa sam i sam vozio više od dopuštenog,već je stvar u tome što se tom cestom vozim

5 godina na posao i sad je on mene našao maltretirat,čak

što više kako sam rekao iz tog ravnog dijela vozi se i do 130-140 na sat,jer ravnica prije tog mjesta je duga oko 7 km

i vrlo pregledna,no da ne duljim,ono što hoću reći je da se

moglo vidjeti da sam ja smanjio brzinu,inače na tom ravnom dijelu izvan naselja vozim do 100 km/h(štednja goriva! ).

Ali ne svjesno nisam smanjio dovoljno,najgora stvar dok je on meni pisao kaznu,prošlo je barem 5 vozača koji su počinili razno razne prekršaje,a najveća fora majmun na traktoru,bez svijetala i bez ikakve signalizacije vozi prikolicu,a vjerojatno i prenatovarenu i njemu nitko ništa,i ja kažem

policajcu i reko šta sad sa ovakvim slučajevima,kaže on nemojte me ljutit da vam još nešto ne napišem!

E sad kad sam objasnio cijelu situaciju da i upitam konačno

(nemojte se ljutit zbog ovolikog posta!),zbog svega ovog

navedenog jednostavno ne želim platiti kaznu od ne velikh 300 kn,ali eto jednostavno ne želim,vjerojatno će netko reći sad šta se ovaj sad tu inati,doduše nisam ja neki lovator pa mi ova kazna nije velika,vozim Fiat Uno,star 10 godina i on mene ide maltretirat,a onog u BMW-u.mercedesu i audiju ne smije zaustavit!

Napisao sam prigovor sa manje više sličnim objašnjejnima,koji je odbijen zbog nepriloženih dokaza!

Nisam ni kažjnavan u protekih par godina,no ni to nije pomoglo!

Zanima me što će se sad desiti,ako ja svejedno ne platim?

Da li ću morati platiti kaznu sa još nekim dodatnim sudskim troškovima i da li ću biti pozvan na sud,pa će se onda vidjet:ili ću platit,ili dobrotvorni rad ili zatvor(u zatvor

nikako neželim,radije ću i platit,ali pokušat ću na sve načine da ne platim!)

I na kraju zanima me da li mogu zamjeniti kaznu za dobrotvorni rad,

i koji su uopće poslovi na top dobrotvornom radu,i

koliko sati moram odradit za 300 kn?

 

Eto zahvaljujem se unaprijed na svim dobronamjernim odgovorima!

Pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da ste revoltirani i uzbuđeni,razumijem Vas...ako Vam je odbijena žalba po pravomoćnošću rješenja prekršaj zamijenite za rad za opće dobro.Nećete to morati odraditi,nego kada Vas sud pozove to ćete i i istaknuti da želite zamjenu kazne za rad za opće dobro.Sretno!

 

ps.pročešljajte malo forum pisali smo već o ovome ko male papige :-D Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na Vašem odvojenom vremenu za moj upit,

sad imam još jedno pitanje,našao sam kako ste rekli da pročešljam forum nešto u vezi ovoga,gdje se kaže da kada istekne rok za plaćaje kazne,da će me pozvati na sud,ali zar neće već tada doći do povećanja svih troškova.

Ili koliko kužim na tom sudu više nema veze ovaj moj prekršaj,

već bih se na njemu trebao izjasniti,zašto nisam platio kaznu za prekršaj i tu bih onda trebao reći da želim dobrotvorni rad u zamjenu za plaćanje.Mislim da sam dobro shvatio,ako nisam molio bih da me ispravite.

Još jednom hvala! :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne platite kaznu nakon rjesenja suda doci ce vam poziv na sud da se izjasnite zelite li da se kazna prtvori u zatvor ili dobrotvorni rad,vi odaberete dobrotvorni rad na koji nikada necete biti pozvani jer nije uredjeno gdje i kada bi ga trebali obaviti i gotova stvar,troskovi postupka padaju na drzavni proracun.

 

na vasem mjestu vise nebi trosio vrijeme na razmisljane o tome :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija