Jump to content

Kako kupiti kuću koja je već pod hipotekom


Barvel

Preporučene objave

Dakle....

 

svidjela mi se kuća koja ima već teret na sebi...u ZA Banci, a ja bi digao kredit u PBZ-u....no magični je krug ...ZABA neće da skine hipoteku dok ne vidi novce a PBZ neće da da novce dok se ne skine hipoteka...pa ako postoji neki naćim molim VAs da mi odgovorite.

 

Unaprijed Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno od mogućih rješenja je u tome da banka koja ima hipoteku deponira Brisovno očitovanje o skidanju hipoteke kod javnog bilježnika, te dade nalog javnom bilježniku da Brisovno očitovanje preda drugoj banci ili vama kao kupcu tek nakon što prva banka dostavi jb izjavu da je u cijelosti namirena njena tražbina po osiguranom kreditu uplatom novog kredita od strane vaše banke. O tome svemu se naravno obavijesti vaša banka.

Ukoliko ne dođe do otplate hipoteke, prva banka natrag uzima Brisovno očitovanje kod bilježnika.

Na taj način obje banke imaju određenu sigurnost. Banka koja ima hipoteku dobija ili novac ili povlači Brisovno očitovanje (nikakve štete za nju), druga banka ima sigurnost da će joj jb dati Brisovno očitovanje kad se isplati prva banka.

Evo, to je jedan od prijedloga.

Ali jasno vam je da sve ovisi o poslovnoj politici i načinu funkcioniranja svake pojedine banke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija