Jump to content

osveta ili dobrobit djeteta


karmen73

Preporučene objave

Moj problem je vrlo sličan svima koje sam do sada pročitala. Naime, ja i muž smo u "liberalnom" braku 18 godina. Liječila sam neplodnost te smo nakon 10 godina dobili prekrasnu kćer koja sada ima 8 godina.Uredno sam se brinula i skrbila o njoj, pružala joj svu svoju ljubav i pažnju te mogu reći kao njena majka da je čak i razmažema (kada bi mi to rekao netko drugi vjerovatno bi me uvrijedio). Danas se želim rastati. Volim drugog muškarca i s njim želim započeti novi život. Moj sadašnji suprug to zna i evo zapravo u čemu je problem: prijeti mi da će mi oduzeti dijete na sudu, da će ići džonom na mene, da će reći na CZSS da sam zapostavljala dijete, da sam ju ostavljala kod svoje mame kako bih se ja mogla nalaziti s drugim itd. Napominjem da je dijete u školi izvrstan učenik, da ju učiteljica opisuje kao izuzetno moralnu i pažljivu osobu, kao uzor drugima itd.itd. Iako znam da sve te činjenice koje on navodi nisu istinite, ja se upravo zbog njih ustručavam pokrenuti rastavu i otići iz straha da mu ne pripadne dijete.Posjeduje "veze" na Sudu i na CZSS te mi je otvoreno rekao da je "dobio upute" što treba raditi da bi ostvario svoj cilj. Smatram da mu je u cilju prvenstveno osveta a ne dobrobit djeteta jer ja sam ta koja kuha, sprema, radi sa djetetom domaći uradak itd. Moram li se bojati da cu izgubiti dijete ili stisnuti zube i krenuti u postupak? Što da činim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da nije napisana napomena o "otvorenom" braku, ovo što se navodi kao "vraćanje na takav način" nije od posebnog značaja.

Naime, jako je puno primjera na ovom forumu, a neusporedivo više van njega, da netko (uz posebnu napomenu: bez obzira muškarac ili žena) postupi na način opisan u prvom postu.

Ono što bitno jest je da veza s drugom osobom nema utjecaja na ishod razvoda u smislu utvrđivanja krivnje, niti to zakon predviđa. Za pretpostaviti je da se ovdje ne dolazi po moralne lekcije niti je portal za to previđen, jer ni tijekom razvoda nitko neće nekome udijeliti poučak u tom smislu već slijedom navedenog ili nekog drugog iznesenog razloga zaključiti kako su bračni odnosi trajno poremećeni, a temeljem toga brak razvesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

<sudeći prema napisu, muž ti nije loš, nije te maltretirao, a ti njemu vratila na takav način. Da si moja, oprosti, ja bih to riješio na Šerijatski način

Drugo nisi zavrijedila

Sorry na iskrenosti ali takovo što se ne radi bračnom drugu.

 

 

Pa, Mike, ovakvo komuniciranje nije u skladu s pravilima Legalisa :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Karmen, svakako mu je osveta, a ne dobrobit djeteta na pameti. Držim Vam fige, jer ako ima te svakakve veze, u ovakvoj korumpiranoj situaciji, neće Vam biti lako :-(

Je li on svjestan da bi se oko odgoja djeteta trebao potruditi puno više, ako pripadne njemu ili o tome uopće ne razmišlja ili mu nije važno?

Pokušajte mu to objasniti, možda odustane od nečasnih namjera, da bi sačuvao svoj komoditet, očito mu je ego veći od kuće.

I, palo mi je na pamet, sigurno ima masa svjedoka koji mogu potvrditi da ste super majka, a i kćerku će se valjda nešto pitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na daljni nenastavak priče u tom smjeru, moguće da je shvaćeno.

 

Šteta bi bila da se daljnjim skretanjem priče u offtopic u tom smjeru dogodi zaključavanje teme, a osobi koja ju je započela time oduzima mogućnost postavljanja daljnjih pitanja ili dobivanja odgovora ili komentara koji su vezani uz tematiku pravne prirode shodno iznesenoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...prijeti mi da će mi oduzeti dijete na sudu, da će ići džonom na mene, da će reći na CZSS da sam zapostavljala dijete,...

 

Ovo bi bilo nešto što bi se dalo nazvati klasikom...

Dogodilo se gotovo redovito svakoj ženi koja se razvodila tužbom. Za pretpostaviti je da možete i pred czss-om i Sudom dokazati kako o djetetu brinete vi, kako o svakodnevnim poslovima vezanim uz njega tako i o njegovom obrazovanju, zdravlju i sl., te se onda lako da zaključiti tko je ono što nazivaju "roditelj prisutan kod djeteta". Ujedno nije zanemariv niti odnos djeteta i roditelja, te se lako da zaključiti i tko je onaj s kojim dijete ima izgrađen odnos povjerenja i bliskosti. Naime, vaše dijete nije toliko malo da ga se ne bi uzelo u psihologijsku obradu, stoga je i ono u toj priči faktor.

 

Ukratko: zastrašuje vas, koristeći se djetetom.

Pa vrativši se na onu o klasici, moglo bi se proglasiti čistim Mozartom, i po formi i po sadržaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...prijeti mi da će mi oduzeti dijete na sudu, da će ići džonom na mene, da će reći na CZSS da sam zapostavljala dijete,...

 

...da, ovo je čest postupak osvete osoba koje su se našli "povrijeđeni" kod nas nekažnjivim činom preljuba....

 

Nažalost, neki od takvih, slučajno, ne znajući, uboli su apsolutnu istinu

 

ukoliko je majka djeteta, počinila preljub u sklopu uobičajenih postupaka osobe s Borderline poremećajem osobnosti........ona je i zapostavljač i zlostavljač i obiteljski nasilnik i emocionalni sakatitelj svoje djece....

 

naime, neovisno o društveno prihvatljivom opravdanju o ljubavi prema drugoj osobi suprotnog spola, često je preljub samo - : pokušaj da se samominirajućim i samouništavajučim postupkom suzbije bol koja navire iznutra i pobjegne od vlastitog osjećaja nevrijednosti i krivnje koji razdire u okolini bliskih osoba prema kojima se dugovremena provode zlostavljajući postupci specifični , trajni, teško promjenljivi - obavezni u sklopu kliničke slike i proširenog opisa BPD

 

Ako je to tako:

...priča o zanemarivanju djece, ostavljanju kod svekrve kako bi se pobjeglo kod ljubavnika...jest apsolutna, ne vjerovatna, nego sigurna istina

 

....gotovo sigurno dijete nije začeto medicinskom intervencijom..nego je dijete usputnog ljubavnika...vjerovatno kriminalca, dilera ili gada najgore vrste

( što je usputna veza društveno neprihvatljivija i više ponižavajuća, osoba s BPD podržava vlastiti stav o nevrijednosti, odnosno više se samoranjava i time, znam da zvuči apsurdno, lakše suzbija bol i prazninu koji naviru iznutra)

 

ako je to tako optužbe za jednaku krivnju, tj. istovremeno identične postupke bliske osobe jesu i nisu izmišljene, naime radi se o odbrambenom mehanizmu projekcije, specifičnom za BPD odbrambene mehanizme

 

ne zaboravite takvih osoba je oko 90 000 u RH u općoj populaciji, uglavnom su neprepoznate, uživaju podršku javnosti i poznanika, a radi se o bolesnicima s teškim i opasnim poremećajem osobnosti..

 

spolna prevalencija je 3:1 u korist ženskog spola, tj. 75 % njih su žene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija