Jump to content

"djed" i "baka"


lara32

Preporučene objave

Razvela sam se od muza i s njim se koliko toliko uspijevam dogovorit o vidanju djeteta. Naime, Centar mu je odredio dva puta tjedno i svaki drugi vikend vidanje, ali on se toga ne drzi. Otkad smo se razveli, a ima otprilike godinu dana on utorkom i četvrtkom nevida dijete. Medutim njegovi roditelji to dijete su vidili 5-6 puta u zivotu, djetetu je sada 4 godine, a oni i neznaju kako izgleda. Pojave se jednom u godini dana i ponasaju se najnormalnije. Mene zanima s obzirom da su bili nedavno (kod mene) a prije toga ga nisu vidjeli godinu i 3 mjeseca i da je moja bivsa svekrva izjavila da bi ona ovih dana dosla po dijete i odvela ga vani, da li ja imam zakonsko pravo da joj zabranim. Ja cu joj zabranit svakako ali da li mogu imat pravnih posljedica zbog toga. Rekla sam joj da kad zeli vidit dijete da se dogovori sa sinom pa da ga vida u ono vrijeme koje je njemu Centar dodijelio.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zalost iz vlastitog iskustva znam da im ne mozete zabtanit vidanje unuka, dok god oni psihicki i fizicki ne matletieaju dijete. A opet ak to napravite oni se mogu obratit centru i sudski trazit vidanje unuceta.Stavite na stranu vasu ljutnju i bol koju vjerujem jos imate i dozvolite im jer ipak mislim da oni to dijete kiliko god ne bili skloni vidanju ipak vole .I shvatite to su ipak njegovi nono i nona.Probajte zamislit da ste u ex kozi i da je djete pripalo njemu kak bi se vi ponasali i osjecali da to dijete ne smije vidat vase? Ludi zar ne? Shvatite da ne cinite lose njemu ni njima vec djetetu. Razumjem vas u potpunosti i ponavljam u istoj sam situaciji di nona lose govori o meni pred djetetom al kad ljepo dijete dode doma sjedite s njim i kroz igru mal po malo al zapamtite kroz igru da dijete ne osjeti pritisak bar s vase strane razgovarajte.Probajte stvorit povjerenje izmedu vas i shvatite da nitko ama bas nitko ne moze stat izmedu vas i djeteta i vaseg odnosa. I draga budite pametnija od njih, ne znam da li znate onu kako pobjedit neprijatelja?Budi im prijatelj! Znam da sad sve u vama kipti od bjesa al shvatite da vas to dijete gleda ko boga nemojte mu kvarit tu sliku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"naime nisam jedna od onih koje se svete iako sam puno prosla s cijelom tom familjom, ali nemogu dozvolit ni da moje dijete uzme zena koja mu je kao netko s ulice, koju niti ne poznaje i koja ocito ne gaji osjecaje prema tom djetetu."

 

Od Flokija ste dobili odgovor, ali vaše dijete ima baku i djeda sa očeve strane makar se oni vama činili "kao netko s ulice"

Baka i djed sa strane roditelja sa kojim dijete ne živi mogu pokrenuti izvanparnični sudski postupak te zatražiti da sud donese rješenje kojim će malodobnom djetetu biti omogućeni susreti i druženja sa tim istim bakom i djedom.

Spomenuto rješenje općinskog suda kada postane pravomoćno podliježe ovrsi. Protiv osobe koja ne poštuje sudsku odluku može se podnijeti kaznena prijava temeljem čl. 215. st.1. Kaznenog zakona.

Pripremite dijete na susret s bakom, a baki budite od pomoći ako zatreba, mislim da ćete na taj način najviše učiniti za vlastito dijete:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dijete ne morate dati (rekao vec floki).... ali, ako ga ne date to bi moglo pokrenuti cijeli niz događaja koji nije vama u korist ako vec zelite da dijete ne viđa baku i djeda cesto... jer ce onda oni ici na centar, pa ce sudski traziti viđanja... a ovako, date im dijete na sat vremena i tko zna kad ce ga se opet sjetiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla, nije dijete igračka da ga se iznajmljuje na sat vremena (iako znam da je to figurativno rečeno). žena očito ima svoje razloge zašto to ne želi. baka i djed, neka viđaju dijete u prisustvu majke, zašto bi ga oni morali odvoditi? prema sadašnjem stanju, ona je u obvezi omogućavati viđanje i druženje djeteta i oca, a baka i djed, ako su nezadovolji, neka pokrenu pravni postupak. istina je da je s moralne i ljudske strane sve drugačije, ona ne može snositi nikakve pravne posljedice (a to je i bio upit) zato što ne da da baka i djed o d v o d e dijete izvan kuće i bez prisustva majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ona moze imati svoje razloge zasto nesto ne zeli, ali cinjenica je da ce njima sud dopustiti viđanje djeteta min 2 puta mjesecno ako se oni odluce na takvu intervenciju.

istina, gospođa nece i ne moze imati nikakvih pravnih posljedica jer nije donesena nikakva sudska odluka koja regulira druzenje i viđanje djeteta, bake i djeda.

a reci na sudu "ne zelim da moje dijete viđa baku i djeda jer imaju drugacije odgojne metode od mojih" i nije neki razlog ako te metode nisu ekstremne, a sigurno nece proci ni "mi nismo u dobrim odnosima, pa zasto bi oni provodili vrijeme s njim", a jos manje " njega ni otac ne viđa, sto sad oni filozofiraju"...

 

ok, sve u svemu.. pitanje odgovoreno :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mdaajte molim vas, vidjeli su dijete 5-6 puta u životu i sad su osjetili potrebu da ga viđaju češće. kod mene je bila slična situacija, bila sam u braku 5 god. za to vrijeme, roditelji bivšeg supruga nisu 2 puta pričuvali djecu, ali kad smo se razveli, odjednom su se raznježili i postali brižni baka i djed. kasnije se pokazalo da su djeca kod njih bila kao na ispitivanju, dakle htjeli su izvući informacije o meni, mom životu.. nakon cca 2 god (sad smo razvedeni 4god) više ni ne pitaju za njih, a ne sjećam se kad su ih zadnji put vidjeli. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlog zbog kojeg nezelim dati dijete djedu i baki je taj da oni to dijete nevide po godinu dana, od zadnjeg vidanja je proslo i vise. I onda se pojave iz vedra neba i dodu meni na vrata, ja sam svojoj bivsoj svekrvi rekla da djete ako ga zeli vidat pita sina, jer moj bivsi muz dode po dijete i izvede ga vani. Pa zasto bi ona remetila moj mir, a kad kazem mir, vjerujte da od svih ljudi koje znam ja sam imala najvise problema sa svojom svekrvom i svekrom, jer sam im istinski vjerovala, a nabacili su mi kredit na glavu i htjeli su dignut hipoteku na stan mojih roditelja u vrijeme kad su gubili svoj stan. Bivsi muz i ja smo se razveli zbog njih, jer on nije znao reci dosta vec je isao uz suknju svojoj mami, a zena i dijete se mu tada bili ljudi od kojih je odlazio i ponovno se vracao po potrebi.

Vjerujte od svih prica o razvodima moja je medu najbizarnijima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje će dijete samo postati sredstvo određene manipulacije.

Bude Vam se razboljelo a da to možda necete primjetiti.

Pustite babu na miru i dajte djete samo svom bivšem mužu.Dok je friško dolazit će i tražiti će dijete.Svaki Vaš otpor produžiti će tu agoniju i nemir kod djeteta.Zato recite babi da ga viđaju u dane kad je kod Vašeg bivšeg supruga.Teško je sve to...ali samo razumjevanjem oba roditelja može se postići mnogo, da djetetu bude bolje iako mu nikada neće biti bolje jer postao je dijete rastavljenih roditelja a to je izuzetno teško biti,,...ali život tece dalje i dobrom organizacijom i ljubavlju ga možete uljepšati...Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija