Jump to content

Zavrzlama


fani

Preporučene objave

moji prijatelji su u nezavidnom položaju a nastojat ću izložiti u kratkim crtama:

- oni su vlasnici stana na zadnjem katu zgrade, iznad njih se nalazi "zajednički potkrovni prostor" do kojeg se može stubištem

- "zajednički prostor" odnosno pravo na njegovo korištenje spomenut je i u kupoprodajnom ugovoru, kako mojih prijatelja tako i ostalih stanara/vlasnika na ulazu

- izvođač radova je slovenska firma koja, a sad nastupa zavrzlama:

- prodaje pred 10 godina taj "zajednički prostor" pod "poslovni" (bez ikakve infrastrukture)

- u tom trenutku svi vlasnici stanova složni i daju potporu mojim prijateljima i moji prijatelji pokreću tužbu i odbijaju dati suglasnost za radove u tom prostoru, tim više što se kroz njihov stan treba odviti dobar dio infrastrukturalnih zahvata

- sud presuđuje u korist kupca "zajedničkog prostora" i nalaže mojim prijatljima da MORAJU omogućiti izvođenje radova iznad, a to znači kompletno bušenje plafona u dvije prostorije u stanu (voda, odvodi..grijanje itd) ili ukoliko se ne "dogovore sporazumno" onda će to biti omogućeno policijskom intervencijom!!!!!!!!!

- moji prijatelji moraju naknaditi i parnične troškove u izmosu od 9,500 kn

- odjednom su ostali vlasnici stanova postali "nezainteresirani" i ne da im se u to "uplitati" , pod izlikom "ionako nije meni iznad glave"...

.......a da ne spominjem imena, to je sve "zamijesila" vrlo poznata i jaka odvjetnička kancelarija, a moji prijatelji nemaju novaca da se dalje bore...

Što se tu da napraviti, osim pozvati medije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se radovi na drugi način ne mogu izvesti vlasnik susjedne nekretnine može koristiti vašu nekretninu radi izvođenja radova, ali je pri tome dužan vašu nekretninu nakon završetka radova dovesti u stanje u kojem je bila prije, te možete potraživati naknadu štete koja je pri tome nastala

ako nekretnini prijeti ozbiljna opasnost od radova koje poduzima drugi suvlasnik bez suglasnosti svih ostalih suvlasnika možete zahtjevati primjereno osiguranje, o tome odlučuje sud u izvanparničnom postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija