Jump to content

Natječaj u lokalnoj upravi


Filomena

Preporučene objave

darthfart je napisao:

Sto se tice ovog natjecaja, ne vidim da se zahtjeva da se za svako pojedino mjesto salje posebno dokumentacija, znaci dovoljno je za sva radna mjesta poslati dokumentaciju u jednom primjerku, jesam li upravu? :misli:

 

Ja sam nosila za svako radno mjesto posebnu dokumentaciju.Takva je bila praksa prije, ali u natječaju to ne piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polipatrid je napisao:

Svojedobno sam se prijavio na natječaj za slično radno mjesto. Forma testiranja(u mom slučaju): razgovor s glavnim pravnikom iz gradskog ureda. Pitao me djelokrug njihova rada, šta znam o području kojim bi se trebao baviti, koji propisi to područje uređuju, najdraže predmete s faksa i slične gluposti:)

 

Hvala. To su im valjda standardna pitanja. Takav je bio i razgovor u uredu državne uprave.

Još jednom, puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Filomena je napisao:

darthfart je napisao:

Sto se tice ovog natjecaja, ne vidim da se zahtjeva da se za svako pojedino mjesto salje posebno dokumentacija, znaci dovoljno je za sva radna mjesta poslati dokumentaciju u jednom primjerku, jesam li upravu? :misli:

 

Ja sam nosila za svako radno mjesto posebnu dokumentaciju.Takva je bila praksa prije, ali u natječaju to ne piše.

 

Jep, cuo sam od tipa koji radi u uredu za graditeljstvo da se salje za svako mjesto nova dokumentacija tako da copy/paste ce radit punom parom, al cuvsi glasine da je sve popunjeno opet me vratilo u trulu hrvatsku stvarnost(citaj politika me kroz zivot pratila....), al probam pa sta bude....FAK EM ALL...

NE DAJTE SE.....JESI CULA FILOMENA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

meni je receno da nista nece biti dok se procelnici ne vrate s godisnjeg u 9.mj, a da ce poslije toga obavjestavati ljude telefonski.

isto tako da je izasao novi zakon, a oni su raspisali natjecaj po starom, pa sad ne znaju po kojem ce zakonu provoditi natjecaj, hoce li biti testiranja ili ce oni samo odabrati tko ce raditi. po novom bi kao valjda trebali raditi testiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kontam si da je to ovo...

http://www.legalis.hr/modules/news/article.php?storyid=2459

Zakonodavstvo : Sabor o zakonu o lokalnim službenicima i namještenicima

Objavio Mrljavac dana 29.5.2008. 22:52 Vijesti istog autora

Zakonodavstvo

 

ZAGREB,29. svibnja 2008.(Hina) - Zastupnici u Hrvatskom saboru raspravljaju danas o prijedlogu zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi kojim se uređuje radno-pravni status približno 11 tisuća lokalnih službenika u 429 općina, 126 gradova, 20 županija i Gradu Zagrebu, prvi put od 1993. i uspostave lokalne samouprave.

itd....

 

Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi donesen je na zasjedanju Hrvatskog sabora 15. srpnja 2008. (Nar. nov., br. 86/08), a stupio je na snagu 31. srpnja 2008. Do tada se na status, prava i obveze službenika i namještenika u upravnim tijelima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave u neovisnoj Republici Hrvatskoj, od osnivanja općina, gradova i županija i prvih lokalnih izbora 1993., pa sve do donošenja toga Zakona, na odgovarajući način primjenjivalo službeničko zakonodavstvo koje je vrijedilo za državne službenike i namještenike. To je često bilo razlog brojnih dvojbi i raznolike prakse u stvaranju kadrovske strukture upravnih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma na razgovoru je bilo sasvim ok,ništa traumatično(kako ponekad zna biti).

Bilo nas je 4-5 i između nas će odabrati(to je valjda neki uži izbor).

Kažu da je bilo strašno puno prijava i da nisu očekivali toliki broj nezaposlenih pravnika.

Rekli su da će nas telefonski obavijestiti, ali nisu rekli kada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Filomena je napisao:

Darthfart zar ti stvarno moram objašnjavati?!?!

Bilo bi krasno da ja budem jedna od "odabranih"...

Uostalom,uskoro ćemo sve znati.

Tebe nisu zvali? :-?

nisu, a ono je bilo retoricko pitanje, u danasnjem Glasu pise da je predano preko 600 prijava za posao u županiji!!!! pa ako si pozvana na razgovor smatraj to nekim uspjehom hehe

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Filomena je napisao:

jagodica-bobica je napisao:

Žao mi je flo...

jesu li napisali tko je primljen?

 

 

Da.

U Upravnom odjelu za prosvjetu,kulturu,šport i tehničku kulturu primljena je Ivana Tokalić,a u Upravnom odjelu za zdravstvo i socijalnu skrb primljen je Denis Nappholz.

Čestitke kolegama!

 

Ostali su:Bosiljka Mihaljević,Marinko Bašurić i Ivan Šimić.

Čestitke kolegama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Filomena je napisao:

Vjeruj mi Darthfart da nisi ništa propustio...Samo su nas vukli za nos i davali nam nadu lijepim pričama(na koju umalo da nisam nasjela).

Navodno da će uskoro biti još natječaja za Županiju...

 

da bit će još natječaja, inače načuo sam od svojih "izvora" da će u uredu države uprave biti uskoro veliki (dosta će ih primat) natječaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija