Jump to content

Pravna valjanost vip ugovora/zahtjeva


sandra0901

Preporučene objave

Evo stavljam ovu temu i ovdje, jer mi na drugom forumu nitko nije odgovorio, tako da stvarno vise neznam gdje spada ovaj topic.

 

Molim Vas da mi netko odgovori......

 

1.

Koliko sam primjetila dosta ljudi se susrelo sa suludim naplatama Inkaso servisa, pa eto i ja sam jedna od njih.

 

Molim informaciju dali je zakonski zaista potrebno samo platiti dug vipu i ignorirati ove troskove od po 300kn po dopisu sto si Inkasko zaracunava?

 

Pokusavam dobiti on Vipa trazene informacije, no oni svi ko dresirani po istoj spranci, ko papige ponavljaju da taj predment nije vise kod njih vec da ga je preuzeo Inkaso.

 

A opet ja sam Inkasom nemam nista, niti potpisano, a u vipovim opcim uvjetima pise da je vip duzan obavijesiti korisnike ako i kada angazira kreditare za naplatu.

 

Naravno nista od toga nije stiglo, a kao ni od inkasa specifikacija racuna po kojima sam duzna platit tu cifru.

Da se razumijemo imam dug od nekih 2000 kn....a ne od skoro 4.000 prema Inkasu.

Sta napraviti, ako mi i dalje ne zele poslati specifikaciju dugovanja?

Samo platiti ovo vipovo za sto sam dobivala racune?

 

2.

 

Jos jedno pitanje-kako je to dugovanje nastalo raskidom pretplate, tako da je vip odlucio naplatiti cijelu pretplatu od 24mj.

No negdje sam procitala da kako ti vipovi ugovori/zahtjevi u biti niti nisu pravovaljani dokumenti na sudu, tako da onda u biti niti postoji osnova za placanje te citave pretplate za 24mj-jer imam samo sa vipom sklopljen zahtjev za zasnivanje pretplatnickog odnosa, nikakv ugovor.

 

Jeli zaista istina da se onda to nemoze tretirati kao ugovor tj. ugovorna obaveza posto je to sam zahtjev, pa prema tome nebi trebalo niti biti naplaceno to dugovanje?

 

Sta zakon kaze u tim slucajevima?

 

Hvala svima unaprijed.

 

Sandra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija