Jump to content

U zatvor


jalic

Preporučene objave

Dobar dan, prvi dan sam na ovim stranicama i kao i svi vi imam nekakvih pitanja, pa da ne duljim.

Prije godinu i tri mjeseca zaustavljen sam od strane policije i nisam bio vezan te naravno napisali su mi kaznu od 500,00 kn, koju ja nisam platio, poslali su mi još jedan put opomenu, te sad su mi poslali da mi se kazna od tih 500,00 kn zamjenjuje sa mjerom zatvora u trajanju od 3 dana. Te da sam duzan se javit u sud u roku 8 dana radi upućivanja na izdržavanje mjere zatvora.

Riješenje je postalo pravomoćno u lipnju/07.

Dan zatvora se računa 300,00kn, a zakon nalaže da najmanja mjera zatvora ne može biti kraća od 3 dana.

Sad me zanima kako nisam u mogućnosti platiti gore navedeni iznos što napraviti. S tim da imam pravo se žaliti Visokom prekršajnom sudu u ZG u roku 8 dana. A danas je 8.dan jer poštar mi je tek danas dostavio poštu.

Koliko se može odugovlačiti još do zastare i na koji način?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rok od osam dana za žalbu računa se od dana kada si zaprimio rješenje, znači osam dana od kada ti ga je poštar predao u tvom slučaju.kada su ti poslali opomenu vjerovatno je u dopisu stajalo da te pozivaju da platiš kaznu ili daš pristanak za zamjenu novčane kazne za rad za opće dobro,a što si propustio učiniti, znači imao si šansu zamjeniti za rad za o/d.na rješenje kojim se novčana kazna zamjenjuje kaznom zatvora imaš pravo na žalbu VPSu,ali ne znam koja će korist biti od toga budući da je rok zastare izvršenja kazne dvije godine od dana pravomoćnosti rješenja pa sumnjam da ćeš dogurati do tada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Isprika što kradem temu , ali u sličnoj sam situaciji i zanima me slijedeće:

S obzirom da sam propustio rok od 8.dana za žalbu VPS (bio na putu , obitelj potpisala primitak pošiljke) u riješenju stoji 610,00 Kn , rad za opće dobro ili tri dana zatvora.

Kako mi se ne da plaćat 610,00 Kn iz prinicipa, a zbog karaktera prometnog prekršaja od prije godinu dana, a i ne da mi se radi imidža sjediti u zatvoru, zanima me rad za opće dobro.

S obzirom da sam inače volonterski aktivan kao predsjednik udruge koja skrbi o bolesnoj djeci, a i dobrovoljni davalac krvi, postoji li način da sud uvaži tu činjenicu u odrađivanju kazne i kome se za to treba obratiti, pošto mjesto prebavilšta nije pod nadležnosti ovog PSa?

 

U prigovoru PSu priznao krivnju, ali s obzirom na okolnosti nastanka prekršaja ( prekoračenje brzine 71kmh /50kmh) tražio smanjenje ili poništavanje kazne uz napomenu o dugogodišnjem uzornom vozačkom vladanju. Sud me oslobodio isključivo troškova postupka, a sve ostalo isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rad za opće dobro se određuje kod vašeg slučaja (jer je za Vas vrijedi stari zakon) uz Vaš pristanak.

 

Pošaljte dopis samoinicijativno (ako želite završiti stvar što prije) da pristajete i to je to.

Nažalost (za naš pravni i društveni sustav) rad za opće dobro u prekršajnom postupku ne funkcionira i nikad nitko ga nije služio jer nema provedbenih pripisa za to.

 

Dakle rad će vam biti određen samo formalno, a od odrađivanja ništa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Žao mi je što ovoliko kasnim s odgovorom, ali inače mi je osobno, podrška na ovom forumu nikakva pa nisam ni navraćao.

Na niti jedno važno pitanje nisam dobio ni komentar , a kamoli odgovor (ovaj topic je iznimka).

U riješenju stoji, kako sam i citirao u postu, da postoji mogućnost rada za opće dobro.

Pa kako sad može ili ne može?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija