Jump to content

Snimka razgovora kao dokaz u parničnom postupku


Lakonogi

Preporučene objave

Znam da se u kaznenom postupku snimka ne može upotrijebiti kao dokaz, a što je s građanskim?

 

Primjer: sklopio sam usmeni ugovor bez svjedoka. Suugovaratelj se ne pridržava ugovora. Ako diktafonom snimim razgovor u kojem suugovaratelj priznaje detalje ugovora, ali izjavljuje da ih naprosto ne želi ispoštovati, hoće li se ta snimka uzeti u obzir kao dokaz u parničnom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 12 godina kasnije...

Kako ste ovo iskopali, nakon nepunih 13 godina 😄

Ja sam siguran u odgovor: radi se o zakonitom dokazu, upotrebljivom u parničnom postupku.

Ono što može biti problematično je realizacija teorije u praksi. Suci vole što jednostavnije predmete i zaziru od kompleksnosti. Isto tako, ako nema sudske prakse po ovom pitanju (a ne znam ima li je), većina sudaca nije dovoljno hrabra da sama provodi pravo (što im je posao), svi se vole šlepati na druge i rješavati po šprancama. 

Zaključno: mislim da teoretski može, ali provedba kroz sudovanje može biti problematična.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija