Jump to content

Udaja za Nizozemca


zg_antonia

Preporučene objave

Dakle ovako: udala bih se za nizozemskog državljanina ovdje u Zagrebu. Da bih dobila njegov dokaz o slobodnom bračnom statusu, moram poslati u Nizozemsku: internacionalni rodni list, domovnicu, dokaz o prebivalištu i također dokaz o slobodnom bračnom statusu. A da bih ja dobila dokaz o slobodnom bračnom statusu trebam njegov rodni list i presliku putovnice. Pa tko je tu lud???

Na sve je to potrebno staviti apostil. Gdje se to obavlja i da li moram također prevesti sve dokumente?

Sljedeće pitanje je da li on odmah nakon ženidbe samnom dobiva stalan boravak i radnu dozvolu? Naime, on savršeno priča hrvatski.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovako!

 

Da bi ti dobila dokaz o slobodnom bračnom statusu treba ti tvoj rodni list a ne njegov!

On za svoj dokaz o slobodnom bračnom status treba sve gore navedeno prevedeno sa pečatom apostile... Prijevod kod ovlaštenog sudskog tumača, a apostille na općinskom sudu. Sve se plaća i to dosta. Ne moraš prevesti jedino internacionalni rodni list niti ti na njemu treba apostile.

Nakon ženidbe s tobom mora zatražiti privremeni boravak, a budući da je u braku s hrvatskom državljankom može raditi na teritoriju RH i ne treba mu radna dozvola.

 

Nadam se da sam bila od pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Antonija,

 

nalazim se u istoj situaciji kao i ti prije pola godine. Dragi je Nizozemac i planiramo se vjenčati ovdje u Zagrebu. Jedina je razlika što on nema namjeru ovdje raditi.

 

Je li mi možeš molim te reći gdje si pronašla uputstva što on treba, a što ja i što ja to točno moram slati u Nizozemsku?

 

Iskreno, nisam očekivala ovoliko birokracije... :((

 

ana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija