Jump to content

darovni ugovor


dudo14

Preporučene objave

poštovani, darovnim ugovorom sam dobio od bake sve pokretno i nepokretno 94'sa doživotno uživanje u stanu,bez ikakvog tereta ili uzdržavanja.ovjerili potpise kod opčine u tadašnjoj ovjeri potpisa i po tome sam platio porez u poreznoj na prenos. ja kao unuk i student-potstanar pomažem plačajući njene režije svojom voljom. sutkinja je pregledala d. ugovor i dozvolila moj upis na nekretninu, što sam i napravio. 99' roditelji me tuže i traže ništavost ugovora u ime bake koja je zbog bolesti i nesuvislosti puštena doma kod roditelja na njegu i nagovaraju je da potpiše im punomoč za sud u njeno ime. na jednoj raspravi čak pita zašto sam ju ja tužio jer su nju tako uvjerili. sud gube, viši sud isto presudi u moju korist. ponovo uz drugu odvjetnicu pokreču isti sud pokušavaju dokazati ništavost ugovora jer nije ovjereno kod javnog bilježnika (koji 4.12.94 i nisu još ni počeli raditi, a do 31.12.94 vrijedi ovjera potpisa u opčini), i ista sudkinja ponovo uvidom u dokumenta sada presuđuje u njihovu korist, sa obaveznim brisanjem iz vlasnikog lista. dali je moguće takvu presudu pobiti bez obzira što u prva dva puta su oni gubili i ponovno pokrenuli postupak za istu stvar..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

mislim da je prošao zakonski rok za osporavanje dara

žalba na županijski sud.

na žalbi navesti da je to več presuđeno i dostaviti prvu presudu .

bitna povreda parničnog postupka članak 354. stavak 9.

 

prouči Zakon o obveznim odnosima

dio o darovnom ugovoru

Zakon o parničnom postupku

www.pravokutnik.net

ili GPP net (pristup sa ove stranice)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo da se ništevnost ugovora ne zastarjeva.

Dakle, može se uvjek tražiti raskid ugovora bez obzira sto je prošlo 5 i više godina.

 

Međutim , ništavnost nekog pravnog posla mora se dokazati.

O tome ti piše u ZOO .

to što ugovor nije ovjeren kod bolježnika u vrijeme kada biljeznici nisu niti postojali nije razlog ništavnosti.

Morate svakako uložiti žalbu i svakako naglasiti da Vaši roditelji manipuliraju sa vašom bakom zbog njezine poslovne nesposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po meni je ovdje čista situacija:

 

naime, sud mora tijekom čitavog postupka paziti po službenoj dužnosti je li stvar već pravomoćno presuđena (ne bis in idem). ako je onda će tužbu odbaciti!

ako to sud ne učini, radi se o apsolutno bitnoj povredi odredaba parničnog postupka i to morate navesti u žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija