Jump to content

povrat poreza


zlokobni

Preporučene objave

Postovanje!

 

iako vjerujem da je odvdje bilo vec govora na slicnu temu, nadam se da cu dobiti odgovor na ovaj specificni slucaj (dobro i ne bas tako specifican). Naime, moja zarucnica i ja smo pocetkom godine kupili stan od 75m2 na koji smo duzni platiti odredjeni iznos poreza na promet nekretnina. Jednog dijela smo oslobodjeni i to onog dijela koji se odnosi na jednu osobu, jer u vrijeme dok je ugovor sklopljen jos nismo bili u braku. u 10-om mjesecu cemo sklopiti brak, a ocekujemo i treceg clana, odnosno clanicu u 12-om mjesecu. Da li postoji ikakva mogucnost, tj. pravna osnova za potrazivanje povrata poreza, koji smo duzni platiti, posto cemo kraj godine docekati kao troclana obitelj, te kao takvi imamo pravo oslobodjenja do 80m2?

 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

porez se plaća prema stanju na dan sklapanja kupoprodajnog ugovora .

znači niste bili u braku i kupujete stan 1/2 i 1/2

onaj kupac kojemu je to prva nekretnina ,ima pravo na

porezno oslobođenje za svoj dio do 50m2,ako prijavljuje prebivalište na istoj nekretnini.

brak i novi član domaćinstva dešavaju se poslije porezne prijave i potpisivanja kupoprodajnog ugovora i nemaju

uticaj na određivanje poreza .

ali ako budeš kupio veći stan ili kuću mislim da imaš pravo na razliku poreza.

 

pregledaj praksu Upravnog suda www.upravnisudrh.hr

možda nađeš nešto korisno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija