Jump to content

prijenos stana


GMAZ

Preporučene objave

živim u kući svojih roditelja,u zasebnom stanu.otac je odlučio darovati mi taj gornji kat pa me interesira što je sve potrebno za prijenos te koliko to sve košta.

ja nisam jedino dijete,imam još dvije sestre.ukoliko ja dobijem darovnim ugovorom taj stan u kojem živim i koji sam sam sredio i namjestio dali mi kasnije to netko može osporiti(smrću roditelja i sl)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene isto zanima ova priča.Naime ja sam podignuo odnosno završio kat na obiteljskoj kući( za koji sam digao kredit sa hipotekom na kuću).Otac mi je darovnim ugovorom darovao 1/2 nekretnine odnosno gornji kat kuće (opisanood čega se sastoji) i 1/2 zemljišta.Zanima me da li se takav Ugovor može uknjižiti na sudu kao 1/2 vlasništva.Neki mi govore da i majka ta mora potpisati jer su u braku iako se u knjigama on vodi kao jedini vlasnik kuće.Nisam sin jedinac pa me zanima da li ću uspjeti dobiti bar ovaj dio što sam sam sagradio i za koji ću sljedećih x godina otplaćivati kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moguće darovati gornji kat kuće, ako taj kat nije etažiran i nema svoj vlastiti broj uloška u gruntovnici.

Ako nije etažirano, mogće je da vam roditelji daruju neki suvlasnički dio, npr. 1/2. Kasnije na tom suvlasničkom dijelu možete osnovati cijelo vlasništvo na posebnom dijelu nekretnine (etažiranjem, upisima u gruntovnici...)

 

Ako ste surfali malo onda znate da darovanje može biti "pobijano" zbog povrede nužnog dijela nužnih nasljednika.

Ako oni nakon smrti roditelja dobiju iz ostale imovine vrijednost istu ili veću od nužnog dijela, tada ste sigurni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija