Jump to content

Naplata komunalnog doprinosa


paranoid

Preporučene objave

Poštovani,

da li moram platiti komunalni doprinos za nadogradnju postojećeg objekta ako posjedujem konačnu građevinsku dozvolu, ali ne i pravomoćnu, jer je susjed podnio tužbu na Upravnom sudu i postupak je u tijeku ,a ovi iz gradske uprave mi prijete ovrhom.

Molim brzi odgovor i zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Da biste mogli dobiti bilo kakvu građevisnku dozvolu, odnosno rješenja - prethodno morate platiti komuanlni doprinos (ili dio obroka) te u jedinici lokalne samouprave za plaćeno dobiti potvrdu koju prilažate uz zahtjev za izdavanje... kolokvijlano rečeno građevinske dozvole.

Hm..ako imate konačnu građevinsku, onda je to vjerojatno po starom zakonu, odnosno od 2004. (tada ste građevinsku mogli dobiti bez potvrde o plaćenom dorpinosu). Dobro pogledajte što u dozvoli piše. Naime, obično u dozvolama piše da gradnji ili nadogradnji treba pristupiti u roku od dvije godine.

 

Bilo kako bilo - gradskoj upravi možete podnijeti i nekakav zahtjev za odgodu plaćanja. Međutim, moram još jednom ponoviti da stvari stoje tako da prvo treba platiti komunalni doprinos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

molio bih informaciju što se tiče komunalnogdoprinosa.....ako mi netko može pomoći zahvaljujem

ajmo iz početka...13.01.2006 platio sam komunalni doprinos gradu Novigradu za novograđenuobiteljsku kuću s manje od 400m2 i trebao sam platit 110kn/m3 no zbog greške pročelnice platio sam 180kn/m3.

znam da imam pravo i zatražit ću povratak razlike(70kn/m3) ali zanima me

DALI IMAM PRAVO NA NEKAKAV DODATAK(KAMATI,ITD.) BUDUĆI DA TO NIJE BILA MOJA GRAŠKA NEGO ODJELOVA I OPĆINA JE ZADRŽALA MOJ NOVAC GOTOVO 3 GODINE???

 

ZAHVALJUJEM SVIMA NA VAŠE VRIJEME I NA ODGOVOR(ako je moguće)

hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovor ali moj slučaj nije žalba nego tužba jer žalbom be bih dobio ništa osim gubitka vremena,

za povratak razlike sam se obratio direktno pročelnici i smo se dogovorili da ćemo sve sredit među nama bez odvjetnika i slično....zbog toga bih htio znati koliko bi bilo realna kompenzacija za njezinu grešku...

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno je onoliko koliko oni to imaju planirano proračunom u recimo nekim izvanrednim rashodima.

Pročelnici će svakako biti u interesu da se s vama nagode jer "mirenje" je svim državnim tijelima već neko vrijeme imperativ, samo što se to neće moži riješiti bez poglavarstva, jer isplate iz proračunskih sredstava ne idu tek tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Može, temeljem Odluke o komunalnim naknadama i Zakona o komunalnom gospodarstvu, odredbama čl.22 st.5 i 6.

 

(5) Građevnim zemljištem u smislu ovoga Zakona smatra se zemljište koje se nalazi unutar granice građevnog područja naselja, a na kojemu se, u skladu s prostornim planom, mogu graditi građevine za stambene, poslovne, športske ili druge namjene.

 

(6) Neizgrađenim građevnim zemljištem u smislu ovoga Zakona smatra se zemljište iz st. 5. ovoga čl. na kojemu nije izgrađena nikakva građevina ili na kojemu postoji privremena građevina za čiju izgradnju nije potrebno odobrenje za gradnju. Neizgrađenim građevnim zemljištem smatra se i zemljište na kojemu se nalaze ostaci nekadašnje građevine.

 

Dakle, ako se nalazi unutar građevnog područja naselja, bez obzira kako je označeno u katastru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija