Jump to content

Sudska podjela imovine.


anonimno

Preporučene objave

Poštovani, kako nemam baš iskustva u pravnim stvarima, a situacija od mene zahtijeva skoro otvaranje sudskog postupka, ovim putem Vas molim za pomoć.

 

Situacija je slijedeća. U ostavinsku raspravu uključene su tri zainteresirane strane. Dioba se pokušava napraviti već godinama, ali nazalost neuspješno. Naime, jedna od uključenih strana je kontinuirano opstruira stalno postavljajući nove zahtijeve, na koje smo do sada pristajali sve u cilju da se dioba napokon obavi. Ali, ikao smo se popuštanjem jednoj strani doveli sebe u nepovoljni polozaj, a privilegirana strana još uvijek ne zeli potpisati diobu, shvatili smo da im uopce nije u interesu da se dioba napravi.

 

Jedino što nam preostaje je odlazak na sud, jer smatramo da ćemo sudskom odlukom dobiti više nego što trenutno dobivamo (naravno, ako odluka bude poštena), i rješiti diobu tako da napokon mozemo početi koristiti nekretnine uključene u diobu (koje privilegirana strana neprestano koristi). Situacija je izrazito slozena, i odlazak na sud predstavlja jedino moguće rješenje, i to bi trebalo napraviti što je prije moguće, jer bi nas odugovlacenje dovelo u jos nepovoljniji polozaj.

 

Dakle, kako gradjanin pokrece sudski postupak (tuzbu) o ovom konkretnom slucaju. Da li treba obavijestiti ostale ukljucene strane prije podnosenja tuzbe? Kako ide procedura, odlazak odvjetniku i sl? Koliko traje sudski postupak? Po kojim kriterijima se sudska dioba vrsi? Postojji li mjesto gdje mogu pronaci potrebne informacije?Molim Vas da me uputite jer sam potpuni laik u tom podrucju, a situacija zahtijeva brzo djelovanje. Unaprijed zahvaljujem na pomoci.

 

P.S.

 

Ukoliko znate neku adresu na internetu koja bi mi mogla pomoci u mom konkretnom slucaj molim Vas da je napisete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

može li mi neko ukratko odgovoriti sa nekoliko rečenica

radi se o sudskom izvanparničnom postupku razvrgnuća suvlasništva,o čemu možete čitati u temama pod linkom;

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/79736-razvrgnu%C4%87e-suvlasni%C5%A1tva

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/75049-Razvrgnu%C4%87e-suvlasni%C5%A1tva

U sljedećoj temi pod linkom između ostalog imate i primjer prijedloga.

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/5230-razvrgnu%C4%87e-suvlasni%C5%A1tva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite mi se na e-mail

xxxxxxxxxxxx

 

sa detaljnijim opisom pa ću vas pokušat što je bolje savjetovati, a dalje ćemo se dogovoriti!

 

slicno pitanje,slican problem...HITNO...

nasljedili smo stan na tri ista dijela-nasli smo kupca i jedna strana ne zeli prodati stan jer se ne slaze s cijenom,kaze premalo novaca...dok ta ista strana kaze isplatiti cu vas ja ali po manjoj cijeni nego smo nasli kupca...sta raditi???molim Vas

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sličan odgovor

 

 

ok,zavrsimo na sudu sa javnom drazbom...pa ponude mojoj teti stan po povoljnijoj cijeni da nas isplati,znaci ona je na dobitku?!recimo da bude tako,dali mozemo onda privatnom tuzbom traziti razliku do koje je kupac ponudio da prodamo stan?dali nam se isplati pokretati privatnu tuzbu ili kak vec to ide?

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Poštovani,

trebam upute i pravnu pomoć. Moja sestra i ja smo nasljeđivanjem naslijedile stan od pokojne majke u kojem ona živi već petnaest godina, naravno, i na mom dijelu stana. Od bake smo darovnim ugovorom iz 2010. godine naslijedile duplo veći stan, također u Puli. Sestra i ja smo (nažalost ne pismeno) odogovorile da će si ona urediti bakin stan, ja sam se odrekla kvadrata u bakinom stanu jer ona ima troje djece, a meni je dovoljan mamin, i da će se odseliti. Međutim, naš odnos je postao strašan, njezino odugovlačenje bezobrazno i zato trebam vašu pomoć.

Zanima me sljedeće:

- mogu li podnijeti sudu zahtjev za diobu imovine?

- mogu li sudskim putem tražiti isplatu za njezino dugogodišnje korištenje mojih kvadrata u maminom stanu?

- koja prava imam i koji točno postupak trebam poduzeti u traženju od suda da razdjeli imovinu i da već jednom dobijem svoj novac ili nekretninu koja mi pripada.

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

trebam upute i pravnu pomoć. Moja sestra i ja smo nasljeđivanjem naslijedile stan od pokojne majke u kojem ona živi već petnaest godina, naravno, i na mom dijelu stana. Od bake smo darovnim ugovorom iz 2010. godine naslijedile duplo veći stan, također u Puli. Sestra i ja smo (nažalost ne pismeno) odogovorile da će si ona urediti bakin stan, ja sam se odrekla kvadrata u bakinom stanu jer ona ima troje djece, a meni je dovoljan mamin, i da će se odseliti. Međutim, naš odnos je postao strašan, njezino odugovlačenje bezobrazno i zato trebam vašu pomoć.

Zanima me sljedeće:

- mogu li podnijeti sudu zahtjev za diobu imovine?

- mogu li sudskim putem tražiti isplatu za njezino dugogodišnje korištenje mojih kvadrata u maminom stanu?

- koja prava imam i koji točno postupak trebam poduzeti u traženju od suda da razdjeli imovinu i da već jednom dobijem svoj novac ili nekretninu koja mi pripada.

Zahvaljujem na odgovoru.

 

ko je vlasnik/suvlasnik stana ? šta piše u vlasničkim listovima.

svako suvlasnik može sudu podnijeti prijedlog za razvrgnuće suvlasništva.

ako se možete dogovoriti dobro a ako ne sud prodaje stanove na dražbi.

cijena je manja a od postignute cijene treba odbiti i trošak suda. povoljnije je da se dogovorite ili stanove prodate i podijelite novac.

sestri moraš/bilo bi poželjno ponuditi sklapanje ugoviora o najmu tvog suvlasničkog djela stana. ako odbije ili se ne odazove pozivu ( u primjerenom roku)

tužbom tražit najamninu (za suvlasnički dio) za zadnjih pet godina (od podnošenja tužbe) , uvečano za zakonske kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija