Jump to content

kako do mirovine


nova48

Preporučene objave

prije svega,pozdrav.pratim vaše savjete i komentare ali baš sve i ne polovim zato isprika ako ću ponovite neka pitanja ali malo sam izbezumljena zadnjih dana.Suprug:10.6.1992.-31.10.1992.(148. brigada),27.7.1995.-15.8.1995.(oluja)Od 1996.-2006.zaposlen kod privatnika-minimalac.Firma se raspala,na burzi do 2007.Pokretanje obrta -neuspjeh.2003.dijagnosticirana epilepsija,napadi prestali tek sada uz lijekove svih ovih godina.6/2008.puko na cesti,psihići lijekovi-ništa ne pomaže,od 30.9.2008.u Vrapču.bez,prihoda,dugovi ,50 godina života ,25 staža.što da radim,kako da pokrenem stvar za mirovinu i koju.njegova liječnica nema pojima,da li utvrđivati PTSP ili ne,što treba za 100%plačeno bolovanje,...koje nalaze i komu..molim,onako ko za polupismeno čeljade korak po korak.Od ureda za obranu sam dobila potvrdu o statusu branitelja i to je sve što imam.hvala svima,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je dug i mukotrpan postupak kako za mirovinu tako i za 100% bolovanje, kao prvo na mirovinskom se raspitati koji su sve potrebni dokumenti za medicinsko vještačenje odnosno za invalidsku komisiju a obradu radi liječnik opče prakse, a za 100% bolovanje raspitati se u HZZO-u opet koji su sve potrebni dokumenti te se isti predaju kod njih, to je ukratko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nova48 je napisao:

.dijagnosticirana epilepsija,napadi prestali tek sada uz lijekove svih ovih godina.6/2008.puko na cesti,psihići

_________________________________________________________________

 

 

Ja se od ptsp-a liječim od 97(smetnje počele puno ranije).

2000-te prvi put epi napad(grand mal) i nakon toga još nekoliko.Od tada na tegretolu i nije se ponavljalo.Medjutim

nisu mi na komisiji priznali epi.kao posljedicu ptsp-a,zato

jer nisam ima prijavljenu traumu glave u ratu.Ako ima tko

da su mu povezali ptsp s epilepsijom neka vam javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

momci,hvala vam,ja zapravo i ne znam ima li moj suprug pravo na neku braniteljsku mirovinu ili neku civilnu zbog boleština,znam da osim braniteljske iskaznice nikada nije imao veze s braniteljskim udrugama,nikada nije pričao o tim danima,ostalo nekoliko prijatelja koji su u istoj priči kao i on.sve je dalje od mene i klinaca,zatvoren,ogorčen na život i sebe a fizički nesposoban za bilo kakav posao.koga da tražim za nekakvo vještačenje radne sposobnosti ili ptsp-a.njegova doktorica,mislim zna manje od mene o tome.valjda nisam zaglibila u krivu temu,ali eto,možda nađem forum gdje ću i malo cviliti,zato isprika i hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija