Jump to content

Molim drugo mišljenje...


petpetica

Preporučene objave

U starom ZSPC-u postojala je odredba:

 

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako zaustavi ili parkira vozilo (...) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranoga vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 metra, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra, ...

 

To u novom ZSPC-u nema.

 

Što sad?

 

Može li se cesta smatrati "javnim prolazom i prilazom"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

U starom ZSPC-u postojala je odredba:

 

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako zaustavi ili parkira vozilo (...) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranoga vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 metra, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra, ...

 

To u novom ZSPC-u nema.

 

Što sad?

 

Može li se cesta smatrati "javnim prolazom i prilazom"?

 

 

:smijeh: :smijeh: :smijeh: :smijeh: :smijeh::palac::palac::palac:

 

petpetice, ti si legenda hahahha, stvarno nema....

 

al nije to jedina tragedija...tragedija je da je to sad završilo u članku 84. u kojem su propisani slučajevi kada se vozilo smije premjestiti, pitam se nakon premještanja koja kazna slijedi!!!??? :smijeh::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam, pa zato i pitam :misli::misli::misli:

 

 

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:

(...)

12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti, bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra.

 

PRAVNICI javite se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radiš li po ovome:

 

Članak 78.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.

(2) Na cesti, na mjestu, odnosno na prostoru namijenjenom za zaustavljanje i parkiranje vozila te na posebno uređenoj prometnoj površini namijenjenoj za kretanje pješaka, ne smiju se ostavljati vozila koja se ne upotrebljavaju u prometu zbog dotrajalosti (neregistrirana i sl.) ili priključna vozila koja se u prometu koriste samo povremeno (lake i kamp-prikolice i sl.), a ni drugi predmeti kojima se ometa tok prometa ili ugrožava okoliš.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ili druga osoba ako postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka.

 

Ali stavak 1. nije kažnjiv a može se:

 

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa (...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne

 

 

jednom sam ostavio auto na cesti - dvostruko parkiranje :smijeh: i tu baljezgam sve kojesta i to nije tako interesantno

 

drugi puta sam parkirao auto jednim kotacem na zebri, jednim na parkingu, sredinom auta ispod znaka parkiralista i sada krecem u diskusiju da li je vazniji znak koji je nacrtan na cesti (zebra) ili je vaznija vertikalna signalizacija (parking).

nakon toga pitam kako je moguce da netko nacrta parking 1,5 m od zebre, ako razmak mora biti minimalno 5 m, i kako da ja znam da li je tocno ucrtan parking ili zebra :misli:

 

i tako ja sve to objasnjavam sutkinji i lijepo ju zamolim ako me ipak hoce kazniti da me ne odere za 500kn (napravio sam prekrsaj u 05.08.) vec da me kazni po novom zakonu.

i na to njeno velicanstvo digne glavu i kaze da sam drzak i da ce me kazniti jer ona zna zakon i da se kazna nije mijenjala :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

ajoj - onda sam ju ipak jos jednom, ponizno, zamolio da uzme zakon u ruke pa da ga malo procita :smijeh::smijeh:

 

sto ces - 500 kn i 300kn nije isto

 

naravno da se kokos nije ispricala vec je bacila zakon na komodu i uzdahnula "svasta"

 

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija