Jump to content

Prekršajni nalog - bez uplatnice


miro1

Preporučene objave

Pozdrav,

 

dobio sam prekršajni nalog (vožnja pod utjecajem alkohola 0,53 s tolerancijom). U prekršajnom nalogu izrečena je kazna od 1000 kn. Nisam dobio priloženu uplatnicu, a piše da sam dužan uplatiti kaznu u roku od 8 dana isključivo priloženom uplatnicom.

 

Na koji način da platim kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bili ste pripiti te ste izgubili uplatnicu. ako se odlučite platiti kaznu, pođite u organizaciju policije koja vam je izdala prekršajni nalog gdje vam mogu ili reći broj koji će te upisati na novu uplatnicu, ili mogu oni primiti vašu uplatu. ako odlučite prigovoriti na prekršajni nalog dajte svoj prigovor u toj organizaciji policije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, stvarno je nisam dobio. To je bilo sinoć, vrlo dobro se sjećam unatoč strašnoj alkoholiziranosti :)

 

Uglavnom, ne misim se žaliti. Znači moram od njih tražiti uplatnicu ili poziv na broj.

 

Kakva je praksa s izricanjem privremene mjere oduzimanja v.d. Sad mi je oduzeta na 8 dana, dobio sam potvrdu. Jel to to nakon što platim i prođe 8 dana ili mi još sud može uzet na duži rok? (čitao sam ostale teme, ali nisam došao do adekvatnog odgovora)

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prekršajni nalog je presuda u prvom stupnju koja plaćanjem postaje pravomoćna. ako vam je izdat prekršajni nalog PN-107 u kojem se ne traži od suda da vam izreče zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilima, tada sud vam tu mjeru ne mora ni izreći. sve zavisi o dogovoru predsjednika prekršajnog suda sa policijskom upravom na područiju na kojem se nalazite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio sam pn 108 i na njemu nije upisana mjera zabrane upravljanja, pa pretpostavljam da ostaje ovo o dogovoru suca i policije. (heinzelova)još sam dobio R 109 i R 115.

Jel možda netko zna kakva je praksa u Heinzelovoj što se tiče tog dogovora

 

 

btw. vidim sad da sam trebao postavit pitanje u sklopu teme o oduzimanju v.d.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija