Jump to content

Kako dokazati prijevaru?


kroko

Preporučene objave

zanima me kakve imam mogucnosti ili sanse da dobijem povrat novaca...prica je sljedeca:

osoba je uzela novac za apartmanski smjestaj u kojem nismo bili i obecano nam je da ce nam taj iznos biti vracen. Naravno, do danas nije. Imam dokaz o uplati preko westwrn uniona na ime i prezime te osobe, na njegovu adresu. Moze li to biti dovoljno u slucjau da pokrenem postupak (kakav?) kako bismo dosli natrag do svojih novaca. Ili se mogu oprostit od njih?

Kako dokazati prijevaru? Koje su moje mogucnosti? Tko i na koji nacin mi moze pomoci?

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je u tome sto taj app u kojem smo trebali biti nije katrogoriziran niti se inace iznajmljuje vec se radi o privatnom stanu. Zato me posebno zanima ovaj dio

 

Moze li to biti dovoljno u slucjau da pokrenem postupak (kakav?) kako bismo dosli natrag do svojih novaca. Ili se mogu oprostit od njih?

Kako dokazati prijevaru? Koje su moje mogucnosti?

 

hvala na informacijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju možete se oprostit od novaca.Da ste uplatili nalogom i naveli svrhu uplate mogli bi potraživat novac.Možete se oprostit od novaca ali ipak pokušajte sa prijavom na stranici koju sam vam predložila.Ako ništa drugo,doći će joj inspekcija na vrata pa se možda predomisli.Ako ne,još jedna životna škola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Možete pokušati i s policijom prijavom za prevaru, ali uspjeh je neizvjestan

:palac:

danas je duzinik dobio obavijest od mene da namjeravam otici na policiju i prijaviti slucaj prijevare, da imam svjedoke i potvrdu o uplati na njegovo ime i prezime, ukoliko nece biti ovih dana rijeseno jer mi se zaista vise ne da svaki dan 5 puta zivkati i slusati "bude sutra...". Obecano nam je da ce sutra to zavrsiti.

Koja je procedura ako odem na PU, ako nece biti rjeseno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

hvala na odgovoru :mase2:

Evo, mi smo pricekali jos koji tjedan medjutim osoba i dalje tvrdi da ce biti rijeseno, da se biti sutra itd. a do sada nismo uspjeli postici nista.

Sutra idemo na PU podici prijavu.

Zanima me jos jedno: kako to ide dalje?

Podignemo prijavu i cekamo? Osoba zivi u 200 km udaljenom gradu od naseg (unutar drzave jasno) pa nas zanima hocemo li morati svjedociti na sudu ili nesto slicno? Kakva je procedura da znamo sto mozemo ocekivati?

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija