Jump to content

izuzece svjedoka


dovlaz

Preporučene objave

molim savjet,

interesira me u kojem slucaju se u prekrsajnom postupku na sudu moze traziti izuzece svjedoka(npr.ako se svjedok ne pojavljuje na rocistima,koliko puta se to mora desiti da bi suprotna strana mogla zatraziti izuzece?)

da li uopce stranka u tom postupku trazi izuzece ili sudac sam izuzme takve svjedoke?

interesira me jos i to da li sudac u tom slucaju ima pravo donijeti presudu bez nazocnosti tih osoba.

takodjer me zanima ako se druga stranka ne pojavljuje,da li postoji mogucnost i takvog izuzeca.

naime radi se o prometnoj nezgodi na samaforu u kojoj sam ja osteceni,ali je suprotna strana naknadno pozvala lazne svjedoke za koje smatram da se najvjerojatnije nece pojavljivati na sudu?

unaprijed zahvaljujem na cjenjenom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne postoji mogućnost izuzimanja svjedoka. sudac sam procjenjuje koji će se dokazi izvesti i koliku će važnost imati pri donošenju odluke.kada je suprotna strana predložila saslušanje svjedoka mogli ste prigovoriti tome ali sudac procjenjuje hoće li biti pozivani i njegova je zadnja.svjedok se ne može izuzeti ali postoji mogućnost njegovog privođenja na raspravu.ovisi o sucu koliko će tolerirati ali obično se privođenje nalaže nakon jednog uredno zaprimljenog poziva ili ako bar dva puta nije podigao poziv na pošti.predložite sljedeći put sucu da prisilno dovede svjedoka na ročište ako su se ispunili uvijeti.

sudac može donijeti presudu a da ne ispita svjedoke koje je predložila druga strana ali će presuda onda vjerovatno pasti na Visokom prekršajnom sudu a to ne bi bilo u interesu ni sucu ni vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija