Jump to content

Pismeni dio ispita


markabc

Preporučene objave

Poštovani kolege, molio bih za htinu pomoć iako znam kako je već pisano o tome. Imam ispit ovaj tjedan i potpuno sam zanemario pismeni dio ispita. Jel bi mi netko mogao dat neke savjete, što ponijeti, šprance, kako pisati (bio sam na stranici od kolege oreškovića).. Najljepša hvala unaprijed

 

 

p.s. napominjem kako dolazim iz privrede i to mi je skroz apstraktno.. još jednom puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na pismeni treba svakako ponijeti šprance. U okviru pitanja (na legalisu) navode se i presude jer ispitivači često započinju usmeni ispit s pitanjima u vezi s presudom. Znači treba pregledati pitanja i uočiti tipove presuda i od svake vrste presude ponijeti po jednu šprancu. U vezi s propisima: treba ponijeti KZ i ZKP iz kaznenog dijela, a iz građanskog treba ponijeti ZPP, stari i novi ZOO, ZV i ZN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da su šprance i stare presude najvažnije, neka te ne brine što dolaziš iz privrede i mi koji dolazimo iz odvjetništva nikad nismo presudu napisali :-D

 

A ako nemaš dovoljno primjera, moguće je da će netko do kolega na pismenom imati upravo onu koju ti pišeš ;-)

 

Jučer sam malo čitala kaznene presude, doista su puno "formalnije" i ušpranciranije, da se tako izrazim, od građanskih. Kad pišeš? Ja sam u četvrtak i petak, možda pišemo zajedno...

 

Još sam jučer kukakala kako nikad kraja ovoj muci, a sad mi se čini da će ovaj tjedan prozujati dok si rekao keks...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je usmeni u ponedjeljak, znači bit će nas dosta na pismenom kad su nas razdijelili na usmenom i za subotu i za ponedjeljak.

 

Nadam se da nećeš paničariti na pismenom, teško je čitati spis i koncentrirati se dok drugi jauču i zapomažu :-D Zezam se, kolegica je prije tjedan dana pisala i prvo što mi je rekla je nemaš se razloga opterećivati presudama, važno da imaju sve formalne dijelove i točka. A niti suci nisu nepogrešivi :-D

 

Ne daj se :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam svima na savjetima. i ja, kao još neki kolege nisam ni pogledao presude.. imam nešto al to samo zbujnuje. ako ima neko nekaj za poslat to bi bilo super..pišem sutra.. ustanovio sam upravo kako mi se iz građanskog sve pomiješalo. samo bog mi može pomoć ak me pitaju recimo kako prestaju prava stvarnog tereta :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pikulica je napisao:

Mislim da ti je kod svakog stvarnog prava na nekretnini najbitnije da kažeš da prestaje tek brisanjem iz zemljišne knjige ;-) a ako znaš i ostalo, samo je plus :palac:

 

sad mi još reci kak ne trebam znat ko kad i kako i kaj sve u založnom pravu i malo ću bit mirniji.

 

sutra pišem pismeni iz kaznenog i imam jako malo presuda. zapravo sam taj pismeni potisnuo ko da ga nema. pa ak imaš ti il neko drugi jel bi mi mogao poslati.. fala puno unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija