Jump to content

Zaštita projekta izjavom kod javnog bilježnika?


aljourgensen

Preporučene objave

Poštovani,

 

Bavim se grafičkim designom, za sada još uvijek amaterski, i imam podosta već realiziranih ideja, ali prije negoli ih ponudim potencijalnim klijentima da li bi ih bilo dovoljno, pravno gledajući, zaštititi kod javnog bilježnika potpisanom i ovjerenom izjavom kako sam tog i tog dana donio taj i taj npr. logotip. kod tog i tog bilježnika na potpis i ovjeru.

Bio sam kod nekoliko javnih bilježnika pa niti oni nisu bili sasvim sigurni kako da mi pomognu.

Znači, bitna mi je bilo kakav pravni dokaz da je određeni rad moj, a ići odmah prijavljivati Državnom zavodu za intelektualno vlasništvo svoje radove prije razgovora sa potencijalnim klijentima je skup sport.

Nakon, ako Bog da, uspješnih pregovora sa klijentima, prije samog potpisivanja ugovora ide u Zavod i daje se zahtjev za zaštitu projekta.

Ispravite me ako griješim, i ispričavam se na duljini posta.

 

Neizmjerno zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovani,

 

molim Vas sve za pravni savjet. Kao gospodin gore, imam jednu ideju, ali u području oglašavanja. Klasično oglašavanje, ne kao na internetu. Takav oblik oglašavanja još ne postoji. Kako bi ja to mogao zaštiti prije predstavljanja nekom? Može li se to učiniti kod javnog bilježnika? Koliko to košta? Je li to dovoljna zaštita?

 

Puno pitanja! :) Unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija